Як країни Заходу та Сходу бачать закінчення війни Росії проти України — результати опитування (ВІДЕО)

Ілюстративний колаж: pixabay.com

Європейці єдині у своїй рішучості підтримувати Київ у війні проти Росії до звільнення всіх територій. Такий висновок зробила Європейська рада з міжнародних відносин після опитування респондентів західних країн, інформує FREEДОМ.

Україна повинна повернути всі свої території, навіть якщо це затягне війну. Такої думки дотримується більшість респондентів з Естонії, Польщі, Данії, Великої Британії та Франції. А от у Німеччині думки розділилися порівну: одні виступають за повне відновлення цілісності України, інші — за швидке закінчення війни. І тільки італійці та румуни, як і раніше, підтримують якнайшвидше завершення бойових дій.

“Ми виявили, що в ЄС, а також у Великій Британії та США є спільна згода щодо того, що Україні необхідно повернути всю свою територію. І така думка тільки зміцнюється в європейських країнах, відколи ми ставили аналогічне запитання минулого літа”, — заявила представниця Європейської ради з міжнародних відносин Сузі Деннісон в інтерв’ю “Голосу Америки”.

Згідно з доповіддю, більша частина американців і європейців єдині в думці: Росія, однозначно, — противник. Так відповів 71% респондентів у США, майже стільки ж у Великій Британії та 65% у країнах ЄС.  Крім того, всі опитані розглядають майбутні відносини з Росією як конфронтацію. І лише 2% респондентів у країнах ЄС вважають Росію союзником, а 12 — вимушеним партнером для своєї країни.

“Серед європейців є певне відчуття, що ми пережили цю бурю, що ми можемо економічно підтримувати позицію, яку займаємо щодо Росії, і що ми маємо це продовжувати робити через характер війни, яку веде Росія, — яка загрожує фундаментальним правилам, на яких ґрунтується міжнародний порядок”, — сказала Сузі Деннісон в інтерв’ю “Голосу Америки”.

На думку авторів доповіді, єдність Заходу була зумовлена трьома факторами: успіхами України на полі бою, єднанням політичних опонентів для підтримки Києва та провідною роллю Сполучених Штатів.

“Від самого початку Сполучені Штати об’єднали союзників і партнерів з усього світу, щоб надійно підтримувати Україну і запровадити безпрецедентні, я наголошую — безпрецедентні — санкції”, — зазначив президент США Джо Байден.

Опитування проводилося також у Китаї, Індії та Туреччині. Близько половини опитаних згодні з тим, що війна Росії проти України має припинитися якнайшвидше, навіть якщо Україні доведеться втратити частину території, йдеться в доповіді.

“Є ті, які кажуть, що Росія є або союзником, або необхідним партнером. Вони бачать багатополярний світ, у якому збираються утворювати прагматичні, засновані на їхніх інтересах, союзи”, — сказала в інтерв’ю “Голосу Америки” представник Європейської ради з міжнародних відносин Сузі Деннісон.

Примітно, що два роки тому, в такому ж опитуванні багато європейців побоювалися, що протягом десятиліття Китай перевершить економічний і військовий потенціал США. Однак у 2023 році в кожній європейській країні, де проводили опитування, впевнені, що США набагато сильніші. Показники варіюються від 58% у Франції до 76% в Естонії.

“Війна в Україні нагадала про американську військову міць, що, схоже, заспокоїло європейців”, — йдеться в доповіді Європейської ради з міжнародних відносин.

У майбутньому американці та європейці, згідно з доповіддю, очікують, що глобальне домінування відбуватиметься тільки між Вашингтоном і Пекіном. А ось респонденти в Індії, Туреччині та Китаї бачать роздроблений світовий порядок із кількома регіональними лідерами.

Читайте також: Європа хоче перемоги України, — американський політтехнолог підбив підсумки другого Саміту за демократію

Прямий ефір