Західні танки — в Україні: які види техніки вже доставили та що в планах (ВІДЕО)

Випробування нової техніки. Фото: facebook.com/reznikovoleksii

Німецькі танки Leopard, БМП Marder і британські Challenger 2 прибули в Україну, повідомив міністр оборони України Олексій Резніков. За його словами, машини незабаром почнуть виконувати бойові завдання. А союзники України з НАТО тим часом провели багатонаціональні військові навчання одночасно в Німеччині, Данії та Естонії. У них взяли участь близько 2 тис. військовослужбовців, інформує FREEДОМ.

Лондон відправив Україні 14 із 28 обіцяних танків, кілька бронетранспортерів “Бульдог” і самохідних артилерійських установок. Від Німеччини Київ отримав уже 18 танків “Леопард”. До кінця березня Польща відправила в Україну 260 танків Т-72 і 14 “Леопардів”. Крім того, вісім “Леопардів” передала Норвегія і чотири — Канада.  

За словами міністра оборони Резнікова, Україна очікує також позитивного рішення від союзників щодо винищувачів.

“Звичайно, мені, як міністру оборони, хотілося б мати повний пакет [допомоги] для забезпечення Збройних сил України та взагалі сектору безпеки та оборони. Звичайно, для контрнаступу завжди краще мати можливість ще й панувати в повітрі. Це дуже важливо. Але ми будемо виходити з тих ресурсів і реалій, які сьогодні є”, — заявив глава оборонного відомства України. 

Іспанія має намір передати Україні перші Leopard 2 у другій половині квітня. Наразі танки проходять підготовку після ремонту, пише іспанське видання El Pais.  

А Німеччина, крім танків, відправить ще 40 бойових машин піхоти Marder (“Мардер”). Перші з них уже прибули в Україну.  

“Німеччина знайшла можливість збільшити партію “Леопардів” ще на чотири одиниці, і разом із постачаннями зі Швеції та Португалії це створить повноцінну танкову бойову групу. Ці танки разом із навченими українськими танкістами можуть стати вирішальним фактором у бойових діях”, — заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус. 

США також зобов’язалися надати Києву танки “Абрамс”. За словами глави Пентагону, Збройні сили України в майбутньому мають обов’язково отримати також винищувачі F-16. Однак Ллойд Остін зауважив, що на цьому етапі війни вони не критичні.

“Зараз головна потреба українців — протиповітряна оборона. Це критична необхідність на полі бою. Їм також необхідна зброя великої дальності та бронетехніка. І ми надаємо значний пакет таких можливостей”, — наголосив Остін. 

Що стосується винищувачів F-16, якщо таке рішення буде ухвалено, то для забезпечення цих можливостей знадобиться приблизно 18 місяців. 

Тим часом союзники по НАТО одночасно провели масштабні військові навчання в Європі під керівництвом армії США. У Німеччині пройшли багатонаціональні навчання з бойовою стрільбою. 

А на західному узбережжі Данії відпрацювали спільні розгортання систем вогневої підтримки за участю американських HIMARS, фрегатів, винищувачів F-16 і кількох типів артилерії. Такі навчання в Данії відбулися вперше за останні 30 років. 

“Цього року ми вперше внесли до програми низку нових елементів, зокрема навчання з 18 країнами. Ми діємо одночасно на навчальному полігоні в Німеччині, Данії та Румунії. Наш альянс складається з 30 країн, а після ратифікації членства Швеції та Фінляндії в НАТО їх стане 32. Важливо, щоб усі наші союзники могли діяти разом без проблем. Тому, якщо нам коли-небудь доведеться працювати разом у бою, ми зможемо зробити це без необхідності вчитися на льоту”, — сказав командувач 56-го артилерійського з’єднання Збройних сил США в Європі Стефан Маранян. 

Фінська авіація також взяла участь у спільних повітряних навчальних операціях НАТО над Естонією разом із французькими, голландськими та естонськими винищувачами. 

“Ми дуже раді працювати з майбутнім членом НАТО. Чотири фінських F-18, що приземлилися тут, разом із нашими екіпажами відпрацювали спільні польоти в межах військових навчань”, — зазначив Скотт Маккол, командир Королівських військово-повітряних сил Великої Британії.

За словами генерала армії США Марка Міллі, Альянс має діяти невідкладно, щоб унеможливити війну наддержав. Зокрема, йдеться про можливе протистояння країн блоку з Росією та Китаєм. А підготовка до війни може їй запобігти, і це мета союзників по НАТО, наголосив Міллі.

Читайте також: Танки, більше снарядів і посилення фінансування: як Захід допомагає Україні протистояти російській агресії (ВІДЕО)

Прямий ефір