Збільшує для РФ зону досяжності цілей на Заході на сотні кілометрів, — експерт про передачу ядерної зброї Білорусі

Кордон з Білоруссю. Ілюстративне фото: pravda.com.ua

Росія змінила вектор щодо питань безпеки. Таку думку озвучив незалежний військовий аналітик Олександр Алєсін в ефірі телеканалу  FREEДОМ, коментуючи заяву Путіна про розміщення тактичної ядерної зброї в Білорусі. Саму заяву спікер назвав формальним приводом для зміни такої політики. 

“З погляду ідеології, геополітики це дуже значна зміна позиції РФ. Я б навіть сказав, розворот на 180 градусів. Уся річ у тім, що Російська Федерація ніколи до цього часу не висувала настільки прямої та чутливої загрози для західних держав-членів НАТО”, — сказав Алєсін.

Насправді стався докорінний поворот, каже експерт, який готувався від початку кілька років. 

“Росія в дусі Путіна готує свої операції з тривалими наслідками. Ми пам’ятаємо, як два роки тому почалася робота з підготовки білоруських бомбардувальників до використання ядерної зброї. Лукашенко заявляв, мовляв, чому нам не можна чинити так само, як Заходу, який може нести американську ядерну зброю. І далі він став вимагати від Путіна оперативно-тактичні комплекси “Іскандер” із дальністю 500 км. На що йому дуже довго і наполегливо давали негативну відповідь. І раптом різко все змінилося. Схоже, що відбуваються глобальні зміни в політиці Російської Федерації щодо питань безпеки”, — вважає експерт. 

Алєсін пояснив, що територія Білорусі є певним клином, “вбитим у товщу країн НАТО”. 

“І якщо йдеться про комплекси з обмеженою дальністю, припустимо, як-от “Іскандер”, це збільшує зону досяжності цілей на Заході, які можуть вразити ці комплекси. Це суттєво. Йдеться про сотні кілометрів. Якщо з Калінінграда, припустімо, здебільшого під обстрілом може опинитися територія Польщі та частина Німеччини. То з території Білорусі — напрямок на захід і на південь, на південний захід тощо. Тому, звичайно, зона ураження потенційна різко збільшується”, — сказав аналітик. 

Таким чином на території Білорусі також з’явиться кілька додаткових цілей для американської ядерної зброї, продовжив Алєсін.

“Я думаю, що все-таки міркування завдавання, скажімо так, інформаційного та ідеологічного удару по Заходу переважили для Російської Федерації міркування безпеки Білорусі”, — доповнив він. 

Гість ефіру нагадав, що, згідно із заявами Кремля, рішення Росії про розміщення зброї в Білорусі остаточне, і навряд чи ситуацію змінять санкції. Алєсін вважає, що Захід “перетиснув” санкціями на Лукашенка, втративши на нього важелі впливу. 

“Як заявив Пєсков (спікер Кремля, — ред.), жодні контрсанкції, жодні кроки західних держав і демарші, економічні заходи й політичні не вплинуть на позицію РФ. Що стосується санкцій, уся річ у тому, що Європа вже перестаралася із санкціями до того. Лукашенко під впливом санкцій перебуває з 1997-го року. Йому відрубали, як то кажуть, усе, що тільки можна: транзит до країн Балтії, можливість перевізників доставляти вантажі до Західної Європи, ринки збуту на Заході. Крім того, інвестиції, кредити, технології тощо. Тому помилка Заходу в тому, що вони не залишили у себе важелів типу “пряника”, які могли б вплинути на позицію Лукашенка. Він уже втратив надію, що Захід може змінити свою позицію на більш сприятливу. І звідси — рубає кінці на Захід, відрубує собі дорогу”, — поділився думкою експерт.

Нагадаємо, Рада безпеки Організації Об’єднаних Націй (ООН) проведе у п’ятницю, 31 березня, засідання для обговорення намірів глави Кремля Володимира Путіна розмістити ядерну зброю на території Білорусі.

Прямий ефір