Міжнародний валютний фонд готовий надати економічну підтримку Україні в межах нової повноцінної кредитної програми. Йдеться про нову фінансову програму обсягом 15,6 млрд дол., яка поки що узгоджена на робочому рівні та її затвердження потребує схвалення на рівні керівництва Фонду. Але вже зараз експерти називають надання такої суми країні, що воює, безпрецедентним явищем, інформує FREEДОМ.
15 млрд 600 млн дол. або близько 14,5 млрд євро — новий пакет фінансування, про який домовилася Україна з Міжнародним валютним фондом. Так, нова кредитна програма розрахована на 4 роки.
Після робочого візиту до Києва наприкінці лютого, директор-розпорядник фонду Крісталіна Георгієва наголосила, що МВФ готовий зробити для України виняток.
“Україна може домогтися прогресу в боротьбі з корупцією, тому що люди не терпітимуть, щоб гроші відволікали та крали, коли падають бомби… Я не чула ні спроб прикрасити проблему, ні відсутності бажання працювати з нами”, — зазначила директор-розпорядник МВФ.
Як сказав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, повноцінна програма співпраці з МВФ допоможе вистояти українській економіці в умовах повномасштабної війни.
“В умовах рекордного дефіциту бюджету ця програма допоможе нам профінансувати всі критичні видатки, зберегти макрофінансову стабільність і посилити нашу взаємодію з іншими міжнародними партнерами”, — наголосив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Економіст із Великої Британії Тімоті Еш у себе в Twitter-акаунті написав, що домовленість між МВФ та Україною унікальна.
“Безпрецедентний випадок для МВФ — надання величезної кредитної програми країні, яка перебуває у стані війни. Знак підтримки Заходу”, — заявив британський економіст.
Безпрецедентним виділення МВФ багатомільярдної допомоги Україні вважає й український економіст, фінансовий аналітик Віталій Шапран.
За словами експерта, МВФ, провівши роботу з українським Національним банком та урядом, став поручителем у фінансовому світі. На рішення фонду орієнтуються такі фінансові структури, як Світовий банк і Європейський банк реконструкції та розвитку.
“Не будемо забувати, що в складі фонду є представники від тієї ж Росії, є представники від Китаю, є представники від арабських країн, яким може не сподобається це рішення. І для того, щоб це пройшло в раді директорів фонду, нашим західним партнерам потрібно докласти певних зусиль”, — сказав Шапран.
Програма підтримки України від МВФ уже на завершальному етапі, каже експерт. Угода має бути ратифікована Радою директорів МВФ, а розглянуть її вже найближчими тижнями, повідомляють у департаменті комунікацій МВФ.
Читайте також: Новий пакет від США, 1 млн снарядів від ЄС та ініціатива Японії: військова допомога Україні посилюється — подробиці