Мобільні медичні бригади: яку допомогу лікарі надають постраждалим від російської агресії на Харківщині — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Медична допомога та безоплатні ліки для людей, які живуть поруч із лінією фронту та на деокупованих територіях. Уже понад 20 тис. консультацій у різних областях провели мобільні медичні бригади. Вони складаються з лікаря та медсестри і приїжджають кілька разів на місяць у найвіддаленіші райони. Цей гуманітарний проєкт створено за сприяння Академії сімейної медицини України та Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні. Головна мета — допомогти жителям тих населених пунктів, які внаслідок російської агресії залишилися без доступу до первинної медицини, оскільки лікарні та аптеки в їхніх населених пунктах зруйнували окупанти, інформує FREEДОМ.

Виміряти тиск, зробити кардіограму, необхідні щеплення та побувати на огляді в терапевта. Мешканці Яковлівки, що на Харківщині, з нетерпінням очікують на приїзд мобільної бригади медиків. У їхньому невеликому селі від початку вторгнення російського агресора в Україну жити стало дуже важко, кажуть місцеві жителі.    

“Було набагато краще до приходу “русского мира”… А зараз село розбилося, половина практично. Не половина, третьої частини точно немає”, — каже житель Яковлівки Іван.

Від російських обстрілів, розповідає чоловік, постраждало все: школа, будинки жителів і будівля амбулаторії.  

“Через ці обстріли будинок у мене був розбитий, дружина постраждала, ногу поранила, зараження пішло, у жовтні вона померла. Ось що я отримав від “русского мира”, — сказав Іван.

“Коли бахає боюся, дуже боюся. Але що ж, жити треба. Якби серце зупинилося, було б легше”, — каже місцева жителька Людмила.

Жінка прийшла в амбулаторію виміряти тиск і здати аналізи на цукор. Каже, що через війну здоров’я сильно погіршилося. На її вулиці 19 будинків, у них мешкають лише вісім осіб. Хтось поїхав, а хтось не зміг пережити страшні обстріли. Розповідає, коли починається обстріл, не завжди встигає спуститися в укриття.   

“Побило в мене п’ять вікон, фронтони на вікнах, стіна від галереї відійшла, у літній кухні вікно перекинуло всередину, люстру опустило вниз, мене підкинуло. Не знаю, на скільки. Світла немає вночі. Я злякалася. Поки прийшла до тями, щоб бігти в льох, а все вже сталося”, — поділилася спогадами Людмила.

В амбулаторії села Яковлівка приймають до 50 пацієнтів за день, здебільшого — це літні люди та діти. 

“Морально легше, коли допомагаєш комусь, тобі легше. Тоді ти все це переживаєш легше, тому ми долучилися до цього проєкту. Восени приїжджали, і зараз — у лютому, у березні”, — розповідає сімейна лікарка Катерина Чернишова.

Лікарі приїжджають у села та селища за графіком, проводять обов’язковий огляд пацієнтів. Якщо люди не можуть прийти самі, то відвідують їх удома, привозять із собою необхідні медикаменти, роздають їх безплатно. 

“Це медикаменти для лікування захворювань серцево-судинної системи, бронхіальної астми. У нас є можливість зробити кардіограму, оглянути пацієнтів, виміряти тиск, сатурацію, пульс”, — поінформувала Чернишова.

Проєкт працює в п’яти областях України: Харківській, Сумській, Чернігівській, Черкаській та Запорізькій. У Харківській області в лютому і березні мобільні бригади виїжджали 14 разів і надали понад 500 консультацій для мешканців прифронтових сіл і деокупованих територій.

Читайте також: Важкі бої тривають на Бахмутському напрямку — репортаж з українських позицій

Прямий ефір