Санкції за рік не могли суттєво послабити економіку РФ, оскільки це 11-та економіка світу. А найболючіші для Росії на сьогодні обмеження були запроваджені лише наприкінці минулого — на початку нинішнього року. Уже зараз російська економіка починає стикатися із серйозними проблемами. Про це розповів кандидат економічних наук Іван Ус у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.
“За великим рахунком, реальні санкції розпочалися лише з 5 грудня минулого року, коли під обмеження потрапила нафта, а основа російської економіки — це нафта, нафтопродукти, газ. І ось 5 грудня вводяться обмеження на нафту, а 5 лютого вже поточного року — на нафтопродукти… Ми бачимо показники російського бюджету за перші два місяці: дірка між доходами та видатками становить 2,6 трлн руб. Це і є показником того, що санкції працюють”, — коментує економіст.
Він звертає увагу, що на цьому тлі Росія продовжує нарощувати витрати на війну та одночасно на пропаганду, щоб у населення не виникало питань щодо ситуації у країні. Через це не вистачає грошей на інші галузі.
“Російська Федерація все ставить на війну. Вона вирішила все поставити. А коли ти все ставиш, ти не обов’язково виграєш, ти можеш і програти”, — зазначає Ус.
Він наголосив, що неможливо передбачити, в якій точці економіка РФ не витримає тиску санкцій у поєднанні зі зростанням витрат, але вважає, що цю точку шукають: “недостатньо 10-го пакету санкцій — буде 11-й”.
“Це гра вдовгу. І ця гра розрахована на те, що настане момент, коли російська економіка точно не витримає”, — вважає гість ефіру.
Читайте також: Зруйнована економіка, втрати на фронті, відсутність перемог: чи готовий Путін до затяжної війни з Україною — думки експертів