У Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають п’ять російських ракетоносіїв, два з яких підводні. Загальний сумарний залп “Калібрів” може сягати 32 ракет. Це досить висока загроза ракетної небезпеки, тому українські захисники ретельно стежать за активністю ворожої авіації. Про це сьогодні, 16 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомила начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.
“Активність зараз дуже переконлива, дуже велика, оскільки корабельне угруповання представлене 21 одиницею в Чорному морі. Це може бути пов’язано як із проведенням пошуково-розвідувальних робіт після інциденту над Чорним морем, у якому Росія намагається знайти залишки безпілотника, який впав. Також це може бути пов’язано з нарощуванням присутності у зв’язку із заявками про те, що в Чорне море може увійти корабель США для пошуку”, — сказала вона.
Гуменюк зазначила, що сьогодні вже двічі лунала повітряна тривога над усією територією України.
“Це говорить про те, що авіація намагається збирати розвідувальні дані. Нагадую, що ворог вишукує зараз нові способи впливу, добирає іншу тактику, яка йому може бути більш результативною, і дуже серйозно налаштований на те, щоб протидіяти нашій системі протиповітряної оборони”, — каже начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України.
За її словами, зараз пауза між масованими російськими ракетними атаками по Україні, якщо виходити з попередніх практик, може становити 10-14 днів.
“Але ми пам’ятаємо про те, що кількість ракет у ворожому війську весь час скорочується, і таке масоване їхнє використання, в принципі, як і 9 числа, це було понад пів мільярда доларів викинуто фактично на вітер. Попри те, що деякі ураження енергетичним об’єктам вони принесли в нашій країні, але ми надто швидко для них відновлюємось, тому навряд чи вони використають тактику масованого ракетного удару. Але така кількість готових до пуску ракетоносіїв у Чорному морі може свідчити про те, що може бути застосована точкова тактика, тобто коли удари завдають по конкретно обраних цілях, не хвилями ракет, а по кількох регіонах для того, щоб розосередити наші сили ППО. Наше завдання зараз — ретельно відстежувати маневри ворога і прораховувати його тактику, виходячи з аналітики”, — розповіла Гуменюк.
Також вона додала, що пошук українських систем ППО ворог здійснює за класикою методичок. Крім того, ворожа агентура розраховує на інформаторів, але українські захисники продовжують контрдиверсійну роботу з їхнім виявленням, що також дає результат. Росіянам не вдалося ані виявити, ані знищити українські системи ППО.
Читайте також: Число ракетних і авіаударів зросла, працює неймовірна кількість російських безпілотників, — Барабаш про ситуацію на Донецькому напрямку