Ситуація в Донецькій області залишається складною. Російські війська ведуть обстріли по всій лінії фронту, там, де, як і раніше, живуть мирні люди. Через щоденні обстріли непросто проводити евакуацію. Крім того, ситуація у віддалених від лінії фронту населених пунктах погіршилася через ворожі обстріли. ЗС РФ б’ють хаотично, не цілячись, і найчастіше прилітає саме в житлові райони. Про це сьогодні, 12 березня, з Краматорська в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла кореспондентка Альона Грамова.
Голова Донецької області Павло Кириленко нещодавно заявив про те, що найбільша частина руйнувань, пошкоджених будівель російськими снарядами знаходиться на Донбасі. Поки що дуже складно говорити про руйнування в Луганській області. За винятком 12 населених пунктів територія Луганської області є тимчасово окупованою.
У щоденних зведеннях вказується, що обстріли в Донецькій області російські війська ведуть по всій лінії фронту. А там у населених пунктах, як і раніше, живуть люди. З багатьох районів евакуацію проводити непросто. Зокрема, триває евакуація з міста Бахмут, людям вдалося виїхати з району Забахмутка, де росіяни перебувають дуже близько.
Погіршилася ситуація і в населених пунктах та містах, віддалених від лінії фронту. Місто Костянтинівка зовсім недавно вважалося в тилу, на сьогодні там ситуація погіршується. Учора очільник області заявив про 5 обстрілів за кілька годин.
Російські окупанти б’ють по населених пунктах хаотично. Днями в Костянтинівці поранення дістав водій громадського транспорту. Росіяни б’ють з артилерії.
Обстрілу зазнало й місто Слов’янськ. Воно потерпало від масованих обстрілів минулого літа та осені, і тепер знову, а жителі туди вже почали повертатися.
За словами Кириленка, в області немає жодного безпечного населеного пункту і міста. У регіоні небезпечно перебувати.
На сьогодні 50% Донецької області перебувають під тимчасовою окупацією Росії.
Грамова нагадала, що восени торік українська армія звільнила 40 населених пунктів Донеччини — Святогірську, Лиманську громади. Зараз на деокуповані території часто приїжджають волонтери з різних країн, вони розуміють усю складність життя людей. Жителі пережили непростий час, більшість із них живуть у розбитих будинках, які змогли відремонтувати самотужки, або в спеціально підготовлених пунктах. Під час окупації люди виживали як могли під обстрілами.
Знімальна група побувала в Бахмуті та поспілкувалася з українськими захисниками. Бахмут, як і раніше, залишається найгарячішою точкою на Донеччині та загалом в Україні. Воїни сповнені сили духу, віри в перемогу. На їхню думку, завершення війни — це тільки повне повернення всіх українських територій. Усі налаштовані на перемогу і кажуть, що все буде добре, все буде Україна. У Бахмуті залишаються близько 4 тисяч жителів. На вулиці їх майже не зустрінеш, вони виходять тільки щоб зібрати засоби обігріву, дрова.
Грамова зазначила, що в обстрілюваних містах жителі, які не бажають евакуюватися, вже адаптувалися, не поспішають іти до укриттів. Багато хто не бачить свого майбутнього в інших регіонах і тому повертається додому, розуміючи, що вони наражають себе та сім’ю на небезпеку.
Зазначимо, що російська армія від початку повномасштабного вторгнення здійснила понад 40,5 тисяч обстрілів українських міст. Через це зруйновано понад 152 тисячі житлових будинків і близько 60 тисяч об’єктів загальної інфраструктури. Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко. Також за його даними, наразі зареєстровано 66 тисяч 300 кримінальних проваджень щодо вчинення злочинів військовослужбовцями РФ. Більшість із них — це порушення законів і правил ведення війни.
Читайте також: Авдіївка під обстрілами: щодня російські окупанти завдають по місту 10 і більше ударів