Стандарти НАТО і радянська армія: відмінності в підходах роз’яснив Нарожний

ЗСУ. Фото: zsu.gov.ua

Стандарти НАТО — це не порожнє слово, і натовський стандарт дуже сильно відрізняється від радянського. Про це сьогодні, 11 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт, волонтер Павло Нарожний.

Він розповів, як відбувається формування загальновійськової бригади в Україні.

“Беруть чинний батальйон, який показав свою міць, який добре вміє воювати, виводять зі складу чинної бригади та роблять основою нової бригади. Навколо цього батальйону формується нова бригада. Тобто, дуже грамотних солдатів розставляє в різні роти, різні взводи для того, щоб розбавити новобранців. Ці новобранці навчаються, вони навчаються за кордоном, вони навчаються на наших полігонах з дуже грамотними інструкторами, які пройшли бойові дії, які воювали, які знають, як це все відбувається”, — пояснив Нарожний.

Експерт звернув увагу, що в українській армії лейтенант не віддає накази солдатам.

“Він спілкується із сержантом. А сержант — це дуже сильна “прокладка” між офіцерами та солдатами. Він стежить за виконанням наказів, які віддає лейтенант, він може замінити офіцера в разі, якщо той буде поранений або вбитий на полі бою. Тобто, він може виконувати всі його функції абсолютно. Реформа сержанта нас дуже сильно просунула”, — зазначив він.

У російській армії, за його словами, всі рішення ухвалюють на рівні підполковника або полковника.

“Це рівень командира батальйону, командира бригади. А в нас рішення ухвалюються на рівень нижче, тобто приблизно на рівні лейтенанта або майора. Через це мобільність і боєздатність у нас набагато вища. Це — наслідки натовських реформ, навчання, нових бригад, які ми створюємо”, — сказав Нарожний.

Він підкреслив, що багато українських командирів не бачили радянської школи.

“Яскравий приклад — головнокомандувач української армії Залужний, який не служив у радянській армії та не навчався в радянських вишах”, — зауважив експерт.

Нарожний резюмував: між українською та російською арміями — принципова різниця.

Читайте також: Досвід українських військових у війні проти Росії неоціненний для західних експертів, — Мусієнко

Прямий ефір