Рішення про передачу активів РФ Україні як репарацій прийматимуться в судовому порядку і стануть частиною мирного договору після перемоги України. Таку думку сьогодні, 11 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.
“Логіка має бути наступною. Спочатку Росія має бути визначена країною-агресором. Повинні бути визнані кримінальні злочини, мають бути належним чином визначені винні. А після цього йде економічна частина, яка визначатиме провину країни-агресора та поширюватиметься на активи”, — коментує Пендзин.
Він зазначив, що хоча РФ не підписала Римського статуту, Міжнародний кримінальний суд прийняв до розгляду питання, пов’язані зі злочинами Російської Федерації в Україні.
“У перший тиждень збройної агресії, після того, як Україна офіційно подала документи до Міжнародного кримінального суду, він виніс ухвалу про призупинення війни в Україні та виведення військ, яке було, звісно, проігноровано Російською Федерацією. Цей прецедент тоді дав можливість усі збитки, завдані після невиконання рішення кримінального трибуналу, розглядати як події, які підпадають під юрисдикцію цього трибуналу”, — пояснює гість ефіру.
Водночас він наголошує, що після перемоги України у війні Російська Федерація залишатиметься суверенною державою і репараційні вимоги до неї мають знайти відображення у мирному договорі, підписаному за наслідками війни.
“Після нищівної поразки Російської Федерації на території України, коли [російські війська] покинуть територію України станом на 1991 рік, тільки тоді можливий будь-який переговорний процес, пов’язаний з укладанням мирного договору, де будуть прописані репараційні вимоги”, — наголосив Олег Пендзин.
Читайте також: Щонайменше 10 років знадобиться, щоб гроші РФ пішли на відновлення української економіки — прогноз експерта