Китай зазнає втрат через розв’язану Кремлем війну проти України — розбір від політолога

Ілюстративне фото: gettyimages.com

Розв’язана Кремлем війна проти України завдала величезної шкоди китайській економіці шляхом розриву міжнародних логістичних ланцюжків. Про це сьогодні, 10 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог-міжнародник Володимир Воля.

“Ця війна Путіна проти України не могла не викликати запитань щодо китайського керівництва, з ким ви. І оскільки китайське керівництво не хоче засудити явно агресивну путінську війну, то виходить, що Сполучені Штати вводять багато обмежень, і не тільки Сполучені Штати. І тайванська тематика дуже болюча для Китаю, стала гострішою. Тобто тема Тайваню і обмежень, які західні країни запроваджують щодо Китаю в технологічних секторах, викликає це роздратування. Тобто, мабуть, це можна розцінювати як те, що терпець Китаю увірвався, і він у питаннях Тайваню і цих технологічних обмежень уже… Тобто це за живе його починає чіпляти, і Китай починає огризатися, це не зовсім коректно з погляду емоцій, але з усім тим…”, — сказав політолог.

Він переконаний, що відкрито допомагати Росії КНР не стане, принаймні, це не буде військово-технологічна допомога.

“Якщо Китай, незалежно від того, що з Тайванем відбуватиметься, постачатиме зброю Росії, то це означатиме, що Китай покінчив зі своєю політикою нейтралітету. Це буде більш згубно для Китаю, ніж терпіти постачання якихось озброєнь Тайваню. Тим більше, що це трапляється не вперше, так? Тому я думаю, що Китай, як і раніше, проявлятиме незмінну позицію щонайменше в найближчий рік щодо непоставок до Путіна озброєнь та іншої військово-технічної допомоги… Але водночас, так, не можна виключати якихось більш серйозних відносин між Китаєм і США щодо Тайваню”, — сказав Воля.

Він не виключає, що китайське керівництво з “мисленням холодної війни” приречене на те, що протистояння КНР із Заходом і проблеми у відносинах із Заходом наростатимуть.

“Усе було б просто, якби Китай просто чітко сказав, що Путін не правий. І все. Не думаю, що були б ось ці ось такі масштабні суперечності із Заходом, тому що ми бачимо, що в технологічних галузях до американських обмежень приєднуються Нідерланди, Німеччина і багато інших держав. Це для Китаю шляхи в нікуди. Це не те, що анонсував Сі Цзіньпін торік і КПК у їхній програмі, що нова епоха у справі великого відродження китайської нації”, — сказав Воля.

На його думку, нейтралітет КНР дозволяє Путіну утримувати “політику Китаю в заручниках його ж, путінської війни”.

Глобалізація китайського ринку та економіки руйнується під впливом війни РФ проти України.

“Вони на зовнішній ринок дуже орієнтовані й намагалися на свій ринок залучати багатьох покупців, і самі готові були для іноземних виробників відкривати свій ринок, і почали це робити. Але путінська війна завдала ще більшої шкоди китайській економіці за рахунок ще більшого розриву логістичних ланцюжків у міжнародному співробітництві. Тобто глобалізація, яка є однією з головних цінностей комуністичного Китаю. І ось, ви розумієте, все, що було головним інструментом доступу Китаю на всі ринки, і тут то глобалізація руйнується під впливом путінської війни, путінської військової авантюри. Зрозуміло, що це, напевно, більш серйозно вдарило по китайській моделі”, — сказав Воля.

Читайте також: Ситуація на українських фронтах впливає і на майбутнє Тайваню, — російський політолог

Прямий ефір