Пропагандистські шоу в Росії втрачають популярність — рівень недовіри до роспропаганди зріс. Зокрема, завдяки мовленню телеканалу FREEДОМ та інших незалежних джерел інформації. Про це сьогодні, 10 березня, сказав шеф-редактор каналу Олексій Мацука.
Він нагадав, що телеканал FREEДОМ працює в межах інституції за бюджетні кошти України.
“Ми передусім не просто канал, а інституція, яка будується за бюджетні кошти. Тут працюють люди, які відстоюють певні цінності та виконують завдання, які отримують від уряду України. І в нас є редакційна рада, редакційна незалежність”, — сказав Олексій Мацука.
Він зазначив, що колектив був готовий до різних сценаріїв і розвитку подій та мав план дій у разі повномасштабного вторгнення РФ. Після 24 лютого 2022 року команда організувала роботу на виїзній студії.
“Ми були готові до різних сценаріїв і поворотів подій, скажімо так. Для нас 24 лютого стало, звичайно, сюрпризом, не приховую. Але ми знали, який у нас буде план дій далі, у разі, якщо це станеться. План мінімум, який ми могли реалізувати тоді, виконали: організували виїзну студію, спілкування зі спікерами. Люди нам телефонували, пам’ятаю, писали, повідомляли різні новини з місць. Для нас це було найголовніше, бо ми в такий спосіб ставали комунікаційним майданчиком для тих, хто опиняється в кризових ситуаціях. Оскільки можна було дивитися канал у YouTube або через супутник, ми мали досить хороше покриття для аудиторії, яка шукає реальну інформацію про те, що відбувається в Україні”, — розповів шеф-редактор.
За його словами, у каналу є власна методологія підрахунку того, як мовлення впливає на ситуацію в інформполі, зокрема в Росії.
“Ця методологія дуже складна. Але найголовніші індикатори, які ми виводимо, прості. Шоу Скабєєвої перестало бути популярним. Наприклад, шоу Соловйова вилетіло з рейтингів переглядів на території Російської Федерації. Також зріс рівень недовіри до федеральних медіа з боку глядача всередині Росії”, — наголосив Мацука.
Крім того, ті, хто ставлять систему VPN для приватного доступу до інтернету, частіше звертаються до незалежних джерел інформації, таких як FREEДОМ або “Радіо Свобода”, або інших, доповнив він.
“І вони ж, відповідно, більш скептично налаштовані до рішень чинної російської влади. Тобто висновок простий: чим більше можливостей у людей до доступів, до новин, до джерел, а не тільки до газети “Звезда”, умовно, тим вищим буде критичне мислення у нашої аудиторії, яка проживає не тільки в Російській Федерації. Є дуже багато російськомовних людей у країнах Євросоюзу, і вони, як і раніше, отримують доступ, попри 9-й пакет санкцій, до російського федерального телебачення”, — сказав шеф-редактор.
Робота з оновлення інформаційної інфраструктури Європейського континенту довга, каже Мацука, але команда FREEДОМ, зокрема, нею займається.
“Наш канал сьогодні — в авангарді сучасної незалежної якісної журналістики російською мовою”, — наголосив він.
Читайте також: Канал українського іномовлення FREEДОМ: рік інформаційної війни мовою ворога