Роботу в найгарячіших точках України виконують кореспонденти телеканалу FREEДОМ. З перших днів повномасштабного вторгнення РФ журналістки Альона Грамова та Анастасія Волкова висвітлюють події у Донецькій та Луганській областях. Чим їм запам’ятався минулий рік, про труднощі журналістики під час війни та враження від роботи у гарячих точках кореспондентки розповіли у включенні.
Альона Грамова зазначає, що рік для неї видався непростим так само, як і для всього Донбасу.
“Однак у команді з нашими редакторами, з нашим керівництвом це завжди було, скажімо так, із великою підтримкою. Ось зараз, через рік, напевно, ми вже настільки адаптувалися, загартувалися цією ситуацією, і десь трошки видихнули. Дуже складно бачити людей у незвичних їм життєвих обставинах, бачити ті міста, які раніше знімали з погляду їх зростання, відродження. Такі міста, які перебувають на лінії фронту ще з 2014 року, як-от Авдіївка”, — розповідає кореспондентка.
Її колега Анастасія Волкова згадує, що під час повномасштабного вторгнення майже одразу місто, в якому вона жила, — Сєвєродонецьк, опинилося в напівоточенні окупантів.
“Це друге моє рідне місто після Луганська. І там на той момент були дуже жорстокі бої. Вісім років я провела в Сєвєродонецьку і тут знову прийшли російські військові, щоб відібрати вже друге моє рідне місто. Було на той момент дуже страшно, бо бомбардували все місто. Приходили й до мене додому, і погрожували, щоб я припинила свою журналістську діяльність та розбили мій дім. У результаті моя квартира виявилася спалена. Я до останнього залишалася у рідному місті й за два дні до окупації я виїхала. Незважаючи навіть на те, що влітку всю область вже було окуповано, все одно керівництво телеканалу доклало всіх зусиль, щоб зберегти корпункт і надати мені роботу в іншому регіоні. Вже понад пів року я працюю на Донеччині, допомагаю моїй колезі Альоні Громовій висвітлювати ситуацію в цьому регіоні”, — розповіла Волкова.
Також вона поділилася історією, як її знімальна група потрапила під обстріл російських окупантів.
“У Сєвєродонецьку, коли вже були важкі часи, волонтери продовжували розвозити гуманітарну допомогу в підвали та притулки, а ми знімали евакуацію, але вона не могла відбутися, тому що російські війська обстрілювали тоді дуже місто. І ми потрапили під сильні обстріли й ледве самі залишились живими. На той час продовжували працювати в Лисичанську, знімати роботу військових, знімати роботу поліцейських, які під сильним обстрілом вивозили людей з Луганської області”, — розповіла кореспондентка.
Читайте також: Канал українського іномовлення FREEДОМ: рік інформаційної війни мовою ворога