Знайшли під уламками після російського обстрілу: унікальну книжку-рекордсменку врятували в Оріхові (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Унікальну книгу з реєстру рекордів України врятували в Оріхові Запорізької області. Кожна її сторінка — ручна вишивка з віршами Тараса Шевченка. Створили книгу місцеві майстрині до 200-річчя поета. Зберігалася вона в Оріхівському будинку культури, який нещодавно був обстріляний російською артилерією. Книгу серед уламків знайшли волонтери, повідомляє FREEДОМ.

Зберігалася книга в Будинку культури Оріхова. Це місто від самого початку повномасштабної війни перебуває під обстрілами російської армії.

“Коли снаряди влучили в Оріхівський будинок культури, то, звичайно, там було багато руйнувань. І волонтери, коли ходили, перевіряли, під уламками скла, під усім цим сміттям знайшли цю книгу”, — повідомила завідувачка відділу новітньої історії Запорізького краю Ірина Коробова.

Наразі унікальна книга в безпеці — її передали до обласного краєзнавчого музею. Вона не важка, але об’ємна, розкладається. Співробітники музею кажуть, що справжнє диво, що сторінки з вишивками не постраждали.

“Чомусь я думала, що вона сильно пошкоджена. Але коли її принесли до нас, і ми її побачили, виявилося, що вона повністю вціліла”, — сказала заступниця директора Запорізького обласного краєзнавчого музею Вікторія Водоп’ян.

Створили незвичайну книжку 2014 року. За мотивами творів Шевченка оріхівські народні майстрині вишили по одній картині. Усього вийшло 24, вони стали сторінками майбутньої книги. Їх з’єднали послідовно, як у дитячих книжках-розкладках. Довжина розгорнутої книги виявилася 14,5 метрів. У результаті її навіть внесли до реєстру рекордів України як найдовшу вишиту книгу.

“Відбулася така урочистість, її виміряли та вручили сертифікат про рекорд України як найбільшу вишиту книгу. Ось тому вона унікальна”, — каже Водоп’ян.

Книга-рекордсменка буде в експозиції Запорізького обласного краєзнавчого музею. Його співробітники кажуть, книгу повернуть до Оріхова, коли припиняться обстріли міста.

Читайте також: “Залізна евакуація”: збірку реальних історій про залізничників, які вивозили людей із небезпечних територій, презентували в Києві (ВІДЕО)

Прямий ефір