“Інструмент зі сточування військ РФ”: доцільність утримання Бахмута ЗСУ пояснив військовий експерт

Ілюстративне фото: zsu.gov.ua

Доти, доки Сили оборони України мають можливість утримувати Бахмут на Донеччині — у цьому є доцільність. Наразі місто стало свого роду інструментом зі знищення російських окупантів. Таку думку озвучив сьогодні, 8 березня, військовий експерт Сергій Грабський в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Є таке поняття, як військова доцільність. Потрібно розуміти таке: доти, доки ми бачимо доцільність в утриманні позицій, і ми здатні утримувати позиції в районі Бахмута, є сенс їх утримувати. Тому що Бахмут на сьогодні є свого роду інструментом зі сточування російських військ, з їхнього знищення”, — сказав експерт. 

Він зазначив, що ЗСУ зазнають великих втрат під Бахмутом. Але головне — не перейти ту межу, за якою ці втрати знеціняться. 

“У глобальному розумінні, якщо ми (українські військові, — ред.) відійдемо від Бахмута, то нам все одно потім доведеться його звільняти. І тоді втрати стануть дзеркальними, оскільки противник показує нам, наскільки безглуздо і важко вести бойові дії в умовах щільної міської забудови. І, скажімо так, це дзеркально може відбитися на наших діях, коли ми перейдемо в наступ. Таким чином, до певного моменту, поки в цьому є сенс, має підстави думка про утримання Бахмута”, — резюмував Грабський. 

Військовий експерт вважає, що місто не має якогось важливого стратегічного значення вже на даний момент. 

“Ніхто не говорить про те, що ми будемо триматися до кінця, тому що це не має жодного сенсу. Як тільки Бахмут перестане бути ефективним інструментом зі знищення російської військової машини, ми, безумовно, відійдемо від нього, позаяк місто не має якогось важливого стратегічного значення вже на сьогоднішній момент”, — сказав Грабський. 

У разі відходу від міста Сили оборони України не програють, а противник не отримає жодних переваг, пояснив експерт.

“Ми не програємо взагалі. Але і противник не отримає жодних переваг. Тобто це буде, як я вже сказав, просто вирівнювання лінії фронту в гіршому випадку. Маю можливість спілкуватися з хлопцями (які воюють під Бахмутом, — ред.). Вони кажуть: звичайно, ми можемо відійти. І є в цьому військовий сенс. Але тоді біда Бахмута, Попасної, Сєвєродонецька, Лисичанська прийде в інші міста, які нам потім же й відновлювати. Тому, тримаючись тут, ми просто рятуємо і людей, і нормальне життя українських міст”, — резюмував Грабський.

Читайте також: Зараз ми можемо Бахмут як утримувати, так і залишити, — офіцер ЗСУ

Нагадаємо, оборонна операція і подальше посилення позицій українських військ у Бахмуті Донецької області триватиме. Таке рішення на засіданні Ставки верховного головнокомандувача підтримали головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний і командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський. 

Прямий ефір