Оборонна операція ЗСУ в Бахмуті триває, Росія витрачає колосальні ресурси — що відомо (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Оборонна операція і подальше посилення позицій українських військ у Бахмуті Донецької області триватиме. Таке рішення на засіданні Ставки верховного головнокомандувача підтримали головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний і командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський. Крім того, на засіданні Ставки обговорили постачання зброї та обладнання, а також їхній розподіл за оперативними напрямками, повідомляє FREEДОМ.

Бахмут залишається найгарячішою точкою фронту. Українська армія вже понад пів року обороняє місто, але утримувати його стає дедалі важче. Бої точаться за кожен метр і кожен будинок. Російська армія використовує метод “випаленої землі”. В українському Міністерстві оборони заявили, що це — тактика терористів.

“Ситуація в Бахмуті вкрай напружена, місто обстрілюється з усіх боків. Ворог намагається обійти з півночі місто і захопити його. Разом із цим ведеться шквальний вогонь по місту. Бахмут зруйнований більш ніж на 80%”, — повідомив начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко в ефірі загальнонаціонального телемарафону.

До повномасштабного російського вторгнення в Бахмуті проживало понад 70 тисяч осіб. Сьогодні ж у місті залишається менш як п’ять тисяч. 37 із них — діти. Попри всі складнощі, цивільних продовжують вивозити до безпечніших регіонів. За даними поліції, працюють 8 евакуаційних груп. Нещодавно під час рятувальної операції екіпажу “Білий Янгол” до Краматорська, а згодом і до Києва, правоохоронцям вдалося вивезти маленьку Нелю, її сестру, батьків і двох кішок.

Район Бахмута — чи не єдиний, де російська армія зберігає наступальну активність. Застосовує ствольну та реактивну артилерію, а також “Солнцепеки” — термобаричну зброю, яку, згідно з міжнародними конвенціями, заборонено використовувати в житловій забудові.

Після осіннього контрнаступу ЗСУ на Харківському напрямку Бахмут для російських окупантів перестав відігравати значущу стратегічну роль. Окупація міста потрібна Кремлю, щоб показати своєму населенню хоч якісь успіхи на полі бою.

“Я вважаю, що тут більше символічне значення, ніж стратегічне та оперативне. Тому падіння Бахмута не обов’язково означатиме, що росіяни змінять перебіг цієї боротьби. Я думаю, що вона триватиме”, — висловив думку міністр оборони США Ллойд Остін під час візиту до Йорданії.

Росія витрачає колосальні ресурси на те, щоб захопити Бахмут. Кожен метр землі коштує ЗС РФ і приватній військовій компанії “Вагнер” величезних втрат і техніки, і особового складу. Як повідомили в Офісі президента України, станом на середину січня на Бахмутському напрямку окупаційні сили втратили від 10 до 20 тисяч солдатів. Для порівняння, стільки ж російських військовослужбовців загинули у двох російсько-чеченських війнах.

“Якщо російські генерали ухвалюють абсолютно безглузді рішення і відправляють фактично на забій дедалі нові й нові десятки, сотні й тисячі своїх солдатів, то українські воєначальники діють максимально раціонально, намагаючись шляхом маневрової оборони зберегти життя й здоров’я українських військовослужбовців і вимотати, максимально знищити путінську армію, яка атакує на тих чи інших ділянках фронту. Ми чули цифру, що співвідношення втрат у районі Бахмута наразі, за деякими оцінками, дорівнює 1 до 7, 1 до 9. Звичайно, втрати українських сил оборони кратно менші”, — прокоментував військовий оглядач, колишній речник ЗСУ Владислав Селезньов.

Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) заявили, що українські сили, ймовірно, здійснюють обмежений тактичний відступ у Бахмуті. Про повний відхід із міста не йдеться. Зі свого боку, речник Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий запевнив, що українські війська в змозі перебудувати оборону і продовжувати опір. На засіданні Ставки верховного головнокомандувача 6 березня військове керівництво України ухвалило рішення продовжити оборонну операцію і посилити українські позиції в Бахмуті.

Читайте також: Оборона Бахмута: як українські військові протистоять окупантам на Донбасі (ВІДЕО)

Прямий ефір