Провал російського бліцкригу змусив Кремль до переведення військово-промислового комплексу (ВПК) на військовий лад. Водночас можливості нарощування випуску озброєнь у країни-агресора скорочуються. Це — дві основні тенденції, які спостерігаються в російському ВПК, розповів в ефірі телеканалу FREEДОМ засновник Благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко.
“Військово-політичне керівництво РФ намагається перевести підприємства військово-промислового комплексу на військовий лад: збільшити робочий день мало не до 12 годин, суботу включити у робочі дні, три зміни ввести… Але незважаючи на ці зусилля, загалом проглядається тенденція зменшення можливостей у цьому плані”, — констатує гість ефіру.
Це, за словами експерта, видно за так званими високоточними російськими ракетами, запаси яких, ймовірно, не вдається поповнювати, зокрема через санкції. Про це ж, на думку Романенка, свідчить “снарядний голод” та багато іншого.
“Ми бачимо це з випуску снарядів, хоча потенційні можливості у них були дуже великі, й зараз, звісно, залишаються. Ми це бачимо з кораблебудування, ми це бачимо з виробництва літаків. Багато літаків, наприклад, Ту-22, вони насилу добудовують”, — коментує Романенко.
Він також звертає увагу, що росіянам не вдалося сконцентрувати достатню кількість сучасної бронетехніки для наступу на Донеччині, зокрема під Вугледаром.
“Збиралися концентрувати свої зусилля до цього наступу, який розпочався наприкінці січня. Але зібрали досить обмежену кількість за сучасними видами озброєння, до яких належать танки Т-90, бойові машини підтримки танків — це відносно нові озброєння, але їхня кількість невелика”, — зазначив Романенко, додавши, що близько 150 одиниць російської бронетехніки під Вугледаром було знищено Силами оборони України.
Експерт вважає, що плани Кремля щодо нарощування виробництва озброєнь нині не реалізуються, а чим довше триває війна, тим менше можливостей залишається у російського ВПК, оскільки їх обмежують санкції.
Читайте також: Життя в Росії деградує, стандарти стають гіршими, ціни різко злетять вгору, — економіст про вплив санкцій