Німецький збройовий концерн Rheinmetall веде перемовини про будівництво танкового заводу в Україні. Про це заявив генеральний директор концерну Армін Паппергер в інтерв’ю німецькому виданню. Якщо домовленість буде досягнута, то підприємство зможе випускати до 400 танків Panther на рік, а захищати завод від російських атак зможуть українські сили протиповітряної оборони (ППО), вважає Паппергер, повідомляє FREEДОМ.
Також гендиректор військового концерну Rheinmetall вважає, що щоб перемогти в розв’язаній Росією війні, Україні необхідно від 600 до 800 танків. Формування країнами НАТО так званої “танкової бригади” для України, на думку зброяра, недостатньо, щоб деокупувати захоплені російською армією території. Тому зараз між Німеччиною та Україною тривають перемовини про будівництво нового заводу.
“Приблизно за 200 млн євро в Україні може бути збудовано завод Rheinmetall, який випускав би до 400 танків Panther на рік. Перемовини з українським урядом багатообіцяючі, і я сподіваюся, що рішення буде ухвалено найближчими двома місяцями”, — сказав Паппергер в інтерв’ю газеті Rheinische Post.
Не лякає німецького інвестора й те, що завод, побудований в Україні, може опинитися під прицілом російських атак. Керівник Rheinmetall переконаний, що підприємство можна буде захистити від ударів російської авіації, і цей “захист протиповітряною обороною не буде складним”. На думку військового експерта Українського інституту майбутнього Івана Ступака, окрім установок ППО, знизити ризик влучання ворожих ракет по підприємству ВПК можливо за умови розміщення його під землею.
“Я впевнений, що цей об’єкт, якщо по-правильному я б це робив, то я б його закопав би в землю. Тобто або в гори, або глибоко під землю. У принципі, є досвід метробудівців наших, наприклад, у Києві метро Арсенальна 100 метрів углиб, жодні “Іскандери” не страшні цим об’єктам”, — каже Ступак.
Також він вважає, що за умови успішної угоди, на будівництво танкового заводу варто очікувати в Україні вже після закінчення військових дій. І пріоритет на таких оборонних підприємствах уже має бути відданий виробництву нової техніки та озброєння п’ятого покоління, а не вдосконаленню старого.
“Найімовірніше, після війни ось усе, що в нас залишиться радянське, ми продаватимемо кудись в Африку і мінятимемо його на німецькі “Леопарди”, якщо це танки, на авіацію, на західну. Позбавлятися від старого радянського, не те щоб мотлоху, а старої радянської спадщини озброєння, переходити на натовські стандарти. Це буде дуже важливо, з одного боку — це економіка, з іншого — це сучасна військова промисловість”, — висловився військовий експерт.
У середині січня, на економічному форумі в Давосі, Україна наголосила на пріоритетних напрямках, які стануть драйверами повоєнного відновлення країни. В уряді України акцентували, що мілітарі-тек (високотехнологічне озброєння) стоїть на першому місці за залученням інвестицій західних партнерів.
“Уже наступного дня після перемоги Україна стане своєрідною світовою інвестиційною Меккою. Компанії, які готові інвестувати в Україну і локалізувати тут виробництво, розуміють, що йдеться фактично не тільки про український ринок, а про ринок ЄС, адже Україна буде в Європейському Союзі. Саме приватні міжнародні інвестиції можуть стати ядром для відновлення України”, — заявила перша віцепрем’єр-міністерка — міністерка економіки України Юлія Свириденко під час виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.
Наразі Україна потребує боєприпасів і техніки західних партнерів. І Німеччина, яка весь минулий рік піддавалася критиці з боку Києва та інших країн за те, що надто довго погоджувалася на нові постачання, зараз бере на себе провідну роль з надання озброєння. Про це повідомляє Reuters.
“Системи протиповітряної оборони, такі як німецькі IRIS-T і Patriots зі США, а також із Німеччини, дуже важливі для захисту цивільної інфраструктури та критичної інфраструктури. По-друге, бойові танки. Тут теж багато чого змінилося: спочатку їх було 14, потім ще чотири з Німеччини, плюс до цього постачання танків Leopard 1. Німеччина взяла на себе важливу роль у створенні танкової коаліції”, — зазначив посол України в Німеччині Олексій Макєєв.
Уряд Німеччини уклав угоди з концерном Rheinmetall про відновлення виробництва зенітних гармат Gepard для України. І як заявив директор концерну Армін Паппергер, зараз підприємство працює на повну потужність, уже введено в дію понад 40 бойових машин піхоти Marder, до кінця року їх буде близько 100.
Читайте також: США та Євросоюз активізують постачання зброї Україні — деталі (ВІДЕО)