Україна зможе отримати сучасну авіацію — політично це рішення вже не блокують. З постачанням літаків, найімовірніше, буде як із танками, коли партнери спочатку відмовлялися, але потім змінили рішення. Однак технічно ця ситуація складніша. Таку думку сьогодні, 5 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ озвучив ветеран батальйону “Айдар” Євген Дикий.
Гість ефіру вважає, що вже ніхто із західних партнерів не боїться давати Україні авіацію.
“Я можу помилятися, але мені все-таки здається, що політичний блок уже знято. Ось у точності повторюється історія з танками. Але тільки там, щойно зняли політичний блок, одразу пішли на склади дивитися: що ж там є? І справді, коли вже подивилися, жахнулися. А виявилося, набагато менше, ніж очікували. Виявилося, що техніка зовсім не в тому стані. Так було в нас 2014 року. Ми тоді точно такі ж відкриття робили, як зараз роблять західноєвропейські армії. Адже те, що на папері, — зовсім не те, що реально стоїть в ангарі. З літаками історія схожа, але технічно складніша. Мені здається, вже ніхто не боїться давати Україні авіацію”, — сказав Дикий.
Але стоїть питання, які літаки можна дати досить швидко, скільки займає мінімальне навчання пілотів, яка інфраструктура потрібна, доповнив гість ефіру.
“На відміну від танків, літаки вимагають аеродромів, до того ж різні літаки вимагають різних аеродромів і дуже різної інфраструктури наземної. І ось наскільки ми готові приймати ті ж, наприклад, F-16 — це велике питання. Наскільки я розумію, зараз багато професіоналів і українських, і західних дуже детально опрацьовують це питання”, — зазначив Дикий.
Водночас він наголосив, що за всієї складності питання, навіть якщо буквально завтра союзники оголосять про постачання, до отримання літаків мине щонайменше пів року.
“Поки техніка реально приїде — це мінімум пів року. Тому поки що максимум, на що ми можемо сподіватися, я все-таки дуже сподіваюся, що це буде, — це передача радянських МіГ-29 з авіапарку Словаччини та Польщі. Це єдині літаки, які можна просто взяти і нам віддати без спеціальних вкладень у наземну інфраструктуру. І я дуже сподіваюся, що цю передачу ми з вами побачимо протягом приблизно місяця, а ось F-16 ще почекаємо”, — резюмував Дикий.
Читайте також: Літаки не танки: яка авіація потрібна Україні, розповів Ігнат