Президент Путін втратив імідж всемогутнього політика як на Заході, так і серед свого оточення в Кремлі. Про це сьогодні, 4 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Володимир Фесенко.
“Що стосується путінського монумента і тріщин на ньому. Йдеться про монумент, тому що нинішня політична модель Росії — це самодержавство. Формально, не в царській формі, але це дійсно самодержавство, коли править одна людина. Коли занадто багато зав’язано на одну людину, а ця людина втратила імідж всемогутнього політика, і зараз зазнає поразки”, — сказав він.
Фесенко наголосив, що плани російського президента щодо України і щодо тиску на Захід провалилися. І це починає створювати проблеми для його політичного режиму всередині країни.
“По монументу пішли тріщини, наприклад, публічний конфлікт між Пригожиним з офіційним російським військовим керівництвом і деякими губернаторами. Раніше такого роду проблеми міг вирішувати тільки Путін і на нього тиснути було не можна. Оскільки тільки він ухвалює рішення про те, кого знімати, а кого призначати”, — пояснив він.
За його словами, ситуації, коли на главу Кремля в публічному просторі починає тиснути людина, яка не обіймає жодної посади в державі, не було вже багато років.
“Це одна з найбільших тріщин у путінському режимі. Поки ще, звісно, рано ставити діагноз, що режим руйнується, але процес пішов, як казав останній президент Радянського Союзу Горбачов. Думаю, тріщини будуть наростати, тому що Путін уже не може все контролювати. І останні його виступи показують еклектичність прийнятих рішень”, — сказав він.
Політолог також підкреслив, що Путін сьогодні займається пошуком оптимальної тактики у відносинах із Заходом.
“Однією рукою загрожує, такий начебто ядерний шантаж: припинення участі в договорі про обмеження стратегічних наступальних озброєнь. А з іншого боку, вони одразу ж кажуть, що будуть цей договір і далі виконувати, і Росія з нього не виходить, а тільки припиняє своє членство. Це означає, що вони хочуть торгуватися і домовлятися. Рвати повністю відносини із Заходом, з яким вони нібито готові воювати, путінська Росія не може”, — пояснив він.
Крім того, у Путіна не виходить нав’язати росіянам думку, що кривава війна проти України є народною, адже громадяни намагаються просто відсторонитися від неї.
“У підсумку, вони [Кремль] не фіксують особливої уваги на цій війні, ніби це паралельна реальність. Мовляв, війна проти України йде, а ви, дорогі росіяни, живіть своїм життям. Так, деякі труни отримуватимуть, але нічого, це далеко. Однак і це не спрацьовує: інцидент у Брянській області, дрони, які літають по Росії, все більше “бавовни”, хлопків, вибухів, дивних інцидентів. Причому явно непростих вибухів на аеродромах, на нафтобазах і особливо в прикордонних регіонах. Це все говорить про те, що війна поступово переходить на територію самої Росії. Тому перетворити війну на паралельну реальність не вийде. Путін запустив ланцюгову реакцію, і тепер ці проблеми переходять на територію Росії”, — підсумував Володимир Фесенко.
Читайте також: Урал, Сибір, Кубань та інші: як у Кремлі відреагували на онлайн-референдум про незалежність п’яти регіонів