Можливість притягнення Путіна до відповідальності за воєнні злочини, вчинені в Україні, оцінив юрист

Володимир Путін. Фото: ukrinform.ua

У діяльності Міжнародного кримінального суду імунітету немає. Про це сьогодні, 4 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив доцент кафедри міжнародного права Київського національного університету ім. Т. Шевченка Захар Тропін.

На його думку, перспективи притягнення до відповідальності президента РФ Володимира Путіна за воєнні злочини, вчинені в Україні, досить високі.

“Статут Міжнародного кримінального суду передбачає, що в ньому на злочини, щодо яких здійснюється подання Міжнародним кримінальним судом, не поширюється імунітет на вищих посадових осіб. Відповідно, Міжнародний кримінальний суд може порушувати справи та переслідувати, якщо ми говоримо про Україну, за воєнні злочини, злочини проти людства і геноцид”, — зазначив Тропін.

Що стосується Міжнародного кримінального трибуналу щодо злочинів агресії, то, сказав юрист, існує три варіанти.

“Перший — це створення гібридного трибуналу. Другий — це створення трибуналу на підставі міжнародної угоди. І третій варіант — це міжнародна угода під егідою міжнародної організації — Організації Об’єднаних Націй або Ради Європи. Річ у тім, що коли йдеться про гібридний трибунал, у цьому випадку якраз питання імунітету не знімається повністю, оскільки все-таки гібридний трибунал і гібридний суд — це суд на підставі національного законодавства з міжнародним елементом. І, відповідно, імунітет буде дуже важко зняти. Якщо ми говоримо про другий і третій варіант, тобто міжнародну угоду або ж угоду під егідою міжнародної організації, у такому разі самими міжнародними угодами може передбачатися те, що за цим злочином імунітет на вищих посадовців Росії не поширюється, і, таким чином, питання імунітету буде знято”, — пояснив Захар Тропін.

Читайте також: Створення спецтрибуналу для Путіна — питання часу, — Метсола

Прямий ефір