Лукашенко в Пекіні міг домовитися про спільне виробництво озброєнь для РФ на території Білорусі, — думка

Наталія Радіна. Фото: Facebook/nata.radina

Результатом поїздки самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка до Пекіна можуть стати домовленості з КНР про спільне виробництво озброєнь для Росії на території Білорусі. Таку думку сьогодні, 2 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловила білоруська журналістка, головна редакторка новинного сайту “Хартія’97” Наталія Радіна.

Вона повідомила, що пропаганда подає поїздку Лукашенка до Китаю як прорив міжнародної ізоляції Білорусі. 

“Звичайно, Лукашенко не є ніяким голубом миру. Це яструб війни та диктатор, який незаконно утримує владу в Білорусі. Що стосується його візиту до Китаю, то, звісно ж, його подають сьогодні білоруська пропаганда як прорив якоїсь міжнародної ізоляції Лукашенка, оскільки останні його візити до Зімбабве не справили жодного враження, зокрема й на білорусів”, — сказала Радіна.

Журналістка нагадала, що зараз весь світ обговорює питання, чи надасть Китай військову допомогу Росії.

“І, звичайно ж, цілком очевидно, що ті переговори, які відбулися в Пекіні між Лукашенком і лідерами китайської Комуністичної партії, можуть бути пов’язані з підтримкою війни в Україні. Я б звернула тут увагу на ймовірність того, що в Білорусі можуть бути відкриті нові виробництва озброєнь за участю Китаю для постачання ось цієї виробленої зброї. А в них уже був досвід створення, наприклад, реактивних систем залпового вогню “Полонез”. І ми думаємо, що цілком можливо, що буде відкрито нове виробництво і будуть виробляти озброєння для війни в Україні”, — вважає Радіна.

На її думку, переправляючи через Білорусь військову техніку, компоненти для озброєння і техніку подвійного призначення, Китай спробує уникнути санкцій.

Радіна також підкреслила, що Лукашенко фактично бере участь у війні проти України, оскільки на території Білорусі розміщують російську техніку і військових, а також звідти здійснюють ракетний обстріл українських населених пунктів.

Читайте також: Лукашенко через зближення з Китаєм хоче дистанціюватися від Путіна, — політолог

Прямий ефір