Понад мільярд доларів макрофінансової допомоги Україні виділили США наприкінці лютого, а Саудівська Аравія надала пакет допомоги в розмірі 400 млн. доларів. Найбільшими донорами, окрім США, є також Велика Британія, Німеччина, Канада, Польща, Франція, Нідерланди та Норвегія. Загалом у списку 39 країн, повідомляє FREEДОМ.
Ще десять танків Leopard 2, а також 60 одиниць Т-72 і модернізованих PT-91 Twardy передасть Україні уряд Польщі в найближчі кілька тижнів, заявив міністр канцелярії прем’єр-міністра Польщі Міхал Дворчик. Раніше, у річницю початку повномасштабного російського вторгнення, в Україну прибули чотири Leopard 2.
“Це такі танки, які, безсумнівно, чудово доповнять стрій на полі бою і чудово покажуть себе. Наші інструктори дуже вражені тим, як швидко українські танкісти освоюють сучасні танки”, — сказав прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.
Польща від самого початку повномасштабного вторгнення Росії зайняла чітко проукраїнську позицію. І донині виступає локомотивом підтримки — від військової та гуманітарної допомоги до лобіювання членства України в Європейському Союзі. Сьогодні Польща — лідер танкової коаліції, куди увійшли 8 країн.
Про новий пакет військової допомоги, в якому, зокрема, 9 танків, аптечки, вантажівки та інша допомога, оголосили і в Німеччині
“Федеральний уряд підтримує українську армію в тісній співпраці зі своїми партнерами та союзниками. У цьому списку летальна і нелетальна військова допомога Німеччини Україні. Сюди входять поставки Федеральних збройних сил, а також поставки німецької промисловості, що фінансуються з коштів федерального уряду”, — йдеться в повідомленні на сайті німецького уряду.
З точки зору частки допомоги у власному ВВП лідерами залишаються країни Балтії та Польща. Зокрема, Естонія тільки на військову допомогу Україні витрачає понад 1% свого валового внутрішнього продукту. Автомати, пістолети, безпілотники, тепловізори, генератори, зарядні пристрої та одяг. Новий пакет військової допомоги виділила цього місяця Естонія, заявив під час візиту до Києва міністр оборони країни Ханно Певкур.
Варто зазначити, що в лютому найбільшими донорами для України стали США, Велика Британія, Німеччина, Канада, Польща, Франція, Нідерланди, Норвегія. Загалом у списку 39 країн.
Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час Мюнхенської конференції зазначив, що за місяць його країна відправила стільки ж військової техніки, скільки за весь 2022 рік.
“Нам потрібна військова стратегія щодо України. Путін вважає, що Захід втомився від допомоги Україні, але це не так. Зараз саме час подвоїти нашу військову підтримку. Ми постачатимемо далекобійні боєприпаси і системи ППО. Навіть якщо запаси вичерпуються, але якщо вони послаблюють російські збройні сили, вони збільшують нашу безпеку”, — сказав Сунак.
Отримає Україна нову військову допомогу від США — на 2 млрд доларів. Цей пакет оборонної підтримки Вашингтона стане вже 32-м.
За даними Пентагону, серед іншого, Штати передадуть боєприпаси для систем HIMARS і ракетних систем із лазерним наведенням, артилерійські снаряди, безпілотники, а також обладнання для розмінування. А ще профінансують навчання військових. Загалом за програмою Presidential Drawdown військова допомога США Україні обійшлася в 19,5 млрд доларів, за програмою USAI — у 8,5 млрд і в 225 млн доларів — за програмою FMF.
“Президент Путін розпочав цю незаконну війну, і в нього є можливість її припинити. Сполучені Штати рішуче підтримують Україну, коли вона захищає себе, і ми продовжуватимемо це робити, доки суверенітет України не поважатимуть, а народ України не зможе будувати своє демократичне майбутнє в умовах свободи та миру”, — ідеться в заяві державного секретаря США Ентоні Блінкена, розміщеній на сайті Посольства США в Україні.
25 січня 2023 року президент США Джо Байден заявив, що Штати поставлять Україні 31 танк Abrams.
“Я оголошую, що США відправлять в Україну 31 танк M1 Abrams — еквівалент одного українського батальйону. Ми хочемо зміцнити можливості України захищати свою територію. Ми також надаємо запчастини, необхідні для роботи цих танків на полі бою”, — сказав Байден.
Сполучені Штати допомагають Україні не лише в оборонній сфері. Вони виділяють кошти на гуманітарну допомогу та підтримку української влади, на потреби українців, які проживають у США, і на ядерну безпеку країни. З початку повномасштабної війни Росії проти України США заморозили російських активів на більш ніж 330 млрд доларів. Їх Вашингтон може передати Україні як компенсацію за завдані війною збитки.
На думку експертів, підтримка США, Великої Британії та країн НАТО лише посилюватиметься. Адже сьогодні, як неодноразово заявляли європейські лідери, перемога України у війні проти російського агресора — мета всього цивілізованого світу.
Читайте також: Гроші, техніка та дипломатія: як Вашингтон допомагає Києву протистояти російській агресії (ВІДЕО)