Україна, перебуваючи у стані війни, виконує умови, необхідні для вступу до складу Європейського Союзу. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказала правозахисниця, радниця віцепрем’єр-міністра України з питань євроінтеграції Олена Сотник.
Вона зазначила, що в питанні приєднання до НАТО є вимога, що на території країни не повинно бути військових дій, конфліктів, територіальних суперечок. Однак це жодним чином не стосується Європейського Союзу. Сотник нагадала, що щодо певних країн ухвалювалося політичне рішення про вступ до ЄС, і ці країни вже в процесі інтеграції фактично завершували гармонізацію свого законодавства. Інші ж країни пройшли повний шлях, крок за кроком змінюючи своє законодавство і процеси в країні для того, щоб стати членами Євросоюзу.
На думку Сотник, перепоною на шляху України до Європейського Союзу може стати різна оцінка різних членів ЄС стану країни, готовності її до вступу. Оцінювання відбувається за 35 кластерами.
“Але зрозуміло, що в нашої країни дуже велике домашнє завдання. Є певні речі, які ми вже виконуємо і вже виконали. І під час війни парламент ухвалює євроінтеграційні закони. Приміром, тільки за минулий рік їх було близько 50, якщо не більше. І зараз, коли ми перебуваємо на етапі виконання умов щодо кандидатства, ми продовжуємо ухвалювати певне законодавство, щоб виконати всі очікування наших партнерів”, — сказала Сотник.
Вона зазначила, що без повного консенсусу, коли всі члени Європейського Союзу мають проголосувати за ті чи інші ключові рішення щодо того, коли Україна має стати членом Європейського Союзу, можливі певні перепони. Зокрема, Сотник нагадала про позицію Угорщини, яка постійно блокує рішення щодо України.
Однак, за її словами, Україна налаштована пройти складний шлях трансформації та реформування заради вступу до ЄС.
“Історія не в тому, що в Україні йде війна. Питання в тому, що ми маємо виконати певну домашню роботу, а Європейський Союз для себе має зрозуміти, має визначитися остаточно, що вони розуміють переваги вступу України до Європейського Союзу. Але для мене, наприклад, ці переваги очевидні”, — сказала Сотник.
Читайте також: Попри війну, Україна має реалізувати шанс бути серед країн-членів Євросоюзу — прогнози та можливості (ВІДЕО)