Швидке відновлення України, зменшення дефіциту українського бюджету, нові персональні антиросійські санкції. Фінансовий бік цих питань під час робочого візиту в Києві сьогодні, 27 лютого, обговорили міністерка фінансів США Джанет Єллен та прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, повідомляє FREEДОМ.
Історичний візит міністра фінансів США до Києва. Зустріч подяки та координування нових кроків підтримки української економіки. За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, у важкому воєнному 2022 році саме Сполучені Штати стали лідером у наданні допомоги з найпершого дня російського вторгнення.
“Починаючи з 24 лютого 2022 року, Україна отримала від США 13 млрд дол. грантової допомоги для бюджету. Це гроші, які були спрямовані на медицину, освіту, програми соціальної та гуманітарної допомоги”, — заявив глава українського уряду.
США продовжують допомагати Києву покривати дефіцит бюджету, який, за словами Шмигаля, становив 38 млрд дол. Третину цієї суми Вашингтон виділить до вересня 2023 року. Крім того, триває підтримка в напрямку швидкого відновлення інфраструктури, зруйнованої російською армією.
“Сполучені Штати підтримують Україну в напрямку так званого швидкого відновлення, а конкретніше — виділили 1,5 млрд дол. на цю мету і, окрім цього, ще 1,1 млрд дол. виділили на підтримку швидкого відновлення енергетичного сектору України та Молдови”, — повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
На зустрічі Шмигаль і Єллен обговорили допомогу США в страхуванні військових ризиків для бізнесу, який заходить у прифронтові території України. Вашингтон доповнює новий 10-й антиросійський санкційний пакет додатковими персональними та галузевими санкціями, що стосуватимуться 200 осіб і 90 компаній не лише в Росії, а й в інших країнах, включно з Китаєм. Крім цього, Вашингтон готує спеціальну кредитну програму МВФ для України. Міністри фінансів “Великої сімки” сподіваються, що нова програма на суму приблизно 15 млрд дол. буде готова до березня. Глава міністерства фінансів США відзначила ефективну боротьбу з корупцією в Україні та закликала інших партнерів Києва до посилення допомоги задля якнайшвидшої перемоги.
“Ми відзначаємо боротьбу з корупцією і вітаємо ті зусилля, яких докладає президент Зеленський до того, щоб забезпечити підзвітність і управління тими фінансовими ресурсами, які Україна отримує від донорів. Ми знаємо, що ця війна не тільки забрала дуже багато і продовжує забирати багато невинних людських життів в Україні, але й так само завдала потрясіння українській економіці. У рамках цього візиту США надали 14 млрд для економіки, найближчими місяцями додатково виділимо ще 8 млрд на економічну підтримку”, — наголосила міністерка фінансів США Джанет Єллен.
За її словами, військова, економічна та гуманітарна допомога — це майже 50 млрд дол., уже надана Сполученими Штатами Україні, дає змогу Києву “зберегти економічну та фінансову стабільність в умовах війни”. І США продовжать підтримку на весь, необхідний для української перемоги термін.
Читайте також: США — лідер з надання допомоги Україні: як змінювалася номенклатура поставок зброї (ВІДЕО)