Мюнхенська конференція з безпеки — захід світового масштабу. І Україна цього року опинилася в його фокусі. Це, можна сказати, вибиває табуретку з-під ніг президента Росії Путіна. Тепер саме Україна і західний ліберальний світ претендують на те, щоб встановлювати більш справедливий світовий порядок. Такою думкою поділився спеціальний кореспондент каналу іномовлення України FREEДОМ в Європі Віталій Сизов.
“Україна — це головна тема загалом, можна сказати. Це, грубо кажучи, вибиває табуретку з-під ніг Путіна, тому що та риторика, яка долинала сьогодні на цій конференції, це те, про що частково Путін говорив у 2007 році та намагався приватизувати цей порядок денний. Коли говорив про те, що існує Глобальний Південь і його інтереси недостатньо враховують. На цьому такі люди, як Путін, грають і маніпулюють. Він хотів себе представити як захисник прав цих людей. А зараз ми бачимо, що ініціативу вибивають із рук Росії. Тепер Україна і західний ліберальний світ претендують на те, щоб встановлювати більш справедливий світовий порядок для того, щоб економіка, політика, військова сфера — все це працювало на користь людини, на користь її розвитку, незалежно від того, на якому континенті вона проживає, в якій країні, в якій частині світу”, — сказав Сизов.
Він нагадав, що в доповіді, яку було опубліковано напередодні зустрічі, аналізувалося те, як сприймають Україну у світі. І саме сприйняття України значно покращилося і, зокрема, в країнах Глобального Півдня, тоді як сприйняття Російської Федерації значно погіршилося.
“Але зрозуміло, що ще багато роботи належить виконати для того, щоб Росія ніколи більше не змогла маніпулювати думкою країн, які, можливо, не так багато знають про Україну і помилково вважають, що це така країна, якій допомагає західний світ, а, мовляв, нам він свого часу не допоміг або обійшовся з нами не дуже правильно і несправедливо”, — сказав журналіст.
Також на конференції багато говорили про зброю для українських військових. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на полях конференції провів брифінг на цю тему.
“Він розповів, що, в принципі, повністю задоволений тим, що почув. За словами Кулеби, Україна отримала вже шість видів озброєнь із семи, які вона вимагає. Залишилося отримати тільки літаки. Але це вже вирішене питання, питання часу. Тому він з оптимізмом дивиться в майбутнє і чекає на наступний день переговорів”, — доповнив Сизов.
Також він зазначив, що Мюнхенська конференція — це все-таки більше дискусійний захід, де люди обмінюються думками. Загалом це таке собі промацування позицій. Тому чекати певних конкретних результатів за підсумками не варто.
Однак, за словами Сизова, загалом Мюнхенська конференція, зустрічі на її полях так чи інакше впливатимуть на політику держав, адже вони, ухвалюючи рішення, можуть орієнтуватися і на інформацію, яку отримали під час неформального спілкування тут.
“Це створює необхідну атмосферу і підтримує її серед політичного класу, експертного класу. Це зберігає увагу до України, нагадує про те, що війна не закінчена. Війна триває, і, якщо, може, її стало менше в новинах, це не означає, що стало менше гинути людей. Тому необхідно продовжувати надавати допомогу Україні — і фінансову, і військову”, — акцентував спецкор.
Читайте також: Перемога України, чек для Путіна, надії на Китай: підсумки першого дня Мюнхенської конференції (ВІДЕО)