У Росії почалася мода на приватні військові компанії (ПВК). Компанії-гіганти тепер створюватимуть загони так званих “добровольців”, аби гарантувати безпеку своєму бізнесу. Таку думку сьогодні, 17 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.
“У Росії пішла мода на приватні військові компанії, але я б їх називав “приватні злочинні терористичні організації” — це найкраща характеристика, яка проливає світло на сутність і діяльність цих компаній”, — сказав він.
Експерт звернув увагу, що якщо на початку російської агресії можна було говорити лише про ПВК “Вагнер” Пригожина, то зараз з’являються й інші приватні армії, які створюють російські еліти.
“Зараз є інформація, що і “Газпром” хоче собі створити теж свою приватну армію. Чому так відбувається? Тому що Росія схильна до опричнини. Вони стали вдаватися до послуг кримінальників, злочинців, яких беруть за статтями за вбивства, грабежі, розбої. Перед цими загонами, крім завдання участі в бойових діях, ставлять більш глобальні завдання на майбутнє, російські еліти озброюються, щоб гарантувати безпеку свого бізнесу, своїх проєктів тощо. Такі компанії як “Росатом”, навіть “Норильський нікель” та інші будуть створювати загони так званих “добровольців”, — зазначив він.
Крім того, Мусієнко підкреслив, що у глави Міністерства оборони РФ Шойгу йде пряма конкуренція із засновником ПВК “Вагнер” Пригожиним, яка виходить у публічну площину.
“Вони використовують війну, скажімо так, для отримання власних балів, для власного піару, для реалізації якихось політичних амбіцій, вони піаряться на крові. Тому там хочуть показати, що компанія Шойгу і Міноборони краща, ніж ПВК “Вагнер” у Пригожина. Власне, воно звучить навіть дико, щоб Міністерство оборони, де міністр керує всім військовим блоком, створювало такі компанії”, — резюмував Олександр Мусієнко.
Читайте також: Пригожина витісняють із російського інформпростору — що чекає на засновника ПВК “Вагнер”