Мюнхенська конференція з безпеки-2023: деталі про майбутню подію розповів спецкор FREEДОМ (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: rada.gov.ua

17 лютого стартує Мюнхенська конференція з безпеки. Минулого року президент України Володимир Зеленський на заході наголошував на тому, що необхідно зробити все для запобігання вторгненню Росії. Але тоді його не почули. Цього року на конференції обговорять українське питання, зокрема імідж держави на тлі розв’язаної Росією повномасштабної війни. Про це з Мюнхена сьогодні, 16 лютого, розповів кореспондент каналу іномовлення України FREEДОМ у Європі Віталій Сизов.

За його словами, у Мюнхені вже закінчуються останні приготування до заходу. Триватиме він до 19 лютого.

Кореспондент нагадав, що саме тут, у Мюнхені, ще 2007 року президент РФ Володимир Путін анонсував свої агресивні плани. Однак тоді це не багато хто зрозумів.

“Але тепер його агресивна політика щодо України, Україна будуть основними темами на цій конференції. Поки що адженду не розкривають, але доповідь щорічна, яку робить, конференція, значною мірою присвячена Україні й тому, як державу сприймають у світі. Наскільки за останній рік змінилося це сприйняття. Імідж України значно покращився, тоді як імідж Росії як союзника погіршився навіть у тих країнах, в яких її традиційно сприймали позитивно”, — сказав Сизов.

За його словами, у доповіді конференції також ідеться про те, що Україні треба зосередитися на країнах так званого Глобального Півдня, де позиції Росії ще сильні, а союзники України — це здебільшого ліберальні демократії. Тоді як багато інших країн займають нейтральну позицію. І саме з цим необхідно працювати: слухати їх, чути й ухвалювати відповідні рішення, щоб вони займали сторону демократії.

Віталій Сизов також зауважив, що торік на Мюнхенській конференції, буквально напередодні російського вторгнення в Україну, президент України Володимир Зеленський у своєму виступі наголошував: у разі, якщо РФ зважиться на це, то відсидітися ніхто не зможе, і необхідно зробити все, аби запобігти вторгненню.

“На жаль, його не було почуто. Але зараз ситуація змінюється, і ставлення до України змінилося кардинально за минулий рік”, — констатував він.

На цій конференції президент Російської Федерації Володимир Путін ще 2007 року у своєму виступі вперше кинув виклик західній системі, нагадав Сизов.

“Зробив він це завуальовано, не прямо. Порушив дійсно багато проблем, які хвилюють і хвилювали представників країн Глобального Півдня, у яких є свої образи, свій негативний досвід. Але він додав туди й маніпуляції про те, що розширення НАТО загрожує Росії, про те, що країни Альянсу виношують якісь агресивні плани щодо Росії. І саме з цього, 2007 року, можна сказати, почалися вже помітні докорінні зміни в російській політиці. Вони були і внутрішні, коли він зміцнював свою авторитарну владу, коли нападали на журналістів, коли тиснули на опозиційних політиків, коли використовували методи агресивної війни проти своїх сусідів. Але це було не очевидно. А з 2007 року президент РФ уже відкрито почав про це говорити — про зміну політики. До 2022 року — стільки знадобилося часу, щоб у Європі та в західному світі зрештою це усвідомили й відчули”, — підсумував Віталій Сизов.

Зазначимо, Мюнхенську конференцію з безпеки проводять щорічно з 1962 року. Її вважають найбільшим і найважливішим міжнародним безпековим форумом у світі.

Прямий ефір