Україні найближчим часом не варто очікувати постачань авіації — Ступак назвав основні причини

Іван Ступак. Фото: uifuture.org

Україні найближчим часом не варто очікувати постачань авіації від західних партнерів. Таку думку сьогодні, 15 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак, коментуючи ключові питання засідання групи “Рамштайн”, яке триває 14-15 лютого.

“Авіації поки що не буде. Не варто очікувати, що найближчим часом буде авіація”, — сказав Ступак.

На думку військового експерта, у союзників України наразі є побоювання, які поки що не дозволяють передати літаки. Зокрема, йдеться про дорожнечу винищувачів F-16 і ракет, тривале навчання пілотів, використовувані в літаках технології, які становлять військову таємницю, тощо.

Водночас Ступак зазначив, що на засіданні у форматі “Рамштайн” обговорюють не менш важливі для України питання.

“Було багато поточної роботи, яка є дуже важливою. Тобто робота щоденна, щоденні домовленості, вони, можливо, навіть важливіші, ніж якісь величезні цілі, які ми ставимо, — танки, авіація, ще щось. Поточні постачання нам боєприпасів, як конвеєр, нон-стоп, 24/7, і виробництво нових снарядів, які Україна споживає просто з колосальною силою, — це було якраз найважливішим предметом розмови в цьому “Рамштайні”. Хто буде виробляти, хто буде постачати, в які терміни, в яких обсягах. Ну і, звичайно, далекобійна зброя”, — сказав військовий експерт.

Він також зазначив, що зараз Україні важлива будь-яка броньована техніка — нова, старих зразків або модернізована. Ступак нагадав, що сучасна техніка потребує перепідготовки українських військових, а, наприклад, танки радянського зразка, які є ще на озброєнні деяких країн Західної Європи, передаються легше політично і військовим ЗСУ не потрібно перенавчатися.

“Коли приїдуть танки, всі заявлені, поки що невідомо, тому що, бачите, спочатку оголошували один список країн, які готові постачати, потім деякі країни з цього списку з тих чи інших причин почали випадати. Наприклад, Іспанія сказала, що ми поки що не можемо, потрібно зробити ремонт наших танків. Потім нібито Голландія сказала, що не буде постачати. Тобто ось така плутаниця поки що, потрібно відстежувати рівно за тією кількістю, яка прийшла. Ось прийшло, зафіксували”, — сказав експерт.

Читайте також: Що обговорюватимуть у другий день “Рамштайну-9”, розповів Резніков

Прямий ефір