Весь світ розвиватиметься, а економіка Росії піде шляхом примітивізації та деградації, — Фурса

Ілюстрація: gettyimages.com

Спад економіки Росії може бути тимчасовий, але після падіння не настане зростання, тому що будь-яке падіння обмежене за часом. Про це сьогодні, 12 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав фінансист Сергій Фурса.

“Увесь світ розвиватиметься, а санкції не даватимуть розвиватися Росії, її економіка піде шляхом примітивізації та деградації. Власне кажучи, практично те саме зробила вже економіка Ірану, яка 40 років перебуває під санкціями. І зараз, 40 років потому, вона слабша, ніж була 40 років тому. За той час у світі все зросло в кілька разів, а іранці, як і раніше, стоять на тому самому місці”, — зазначив він.

За його словами, деякі галузі російської економіки страждають більше, ніж у кризі 1998 року.

“Автомобілебудування в Росії відлетіло на рівень 1979 року. Тому санкції працюють, і вони будуть і далі сковувати російську економіку. Весь світ буде йти вперед, буде розвиватися, а Росія буде стагнувати, тому що цей процес так працює. Це не те що ви увімкнули й усе розвалилося. Рік тому були очікування, що сам факт запровадження санкцій викличе негайну фінансову паніку в Росії і, можливо, призведе до зміни режиму. Але, на жаль, цього не сталося. На жаль, у них дуже грамотне економічне керівництво країни. Путін усюди розставив старих маразматиків, крім економічного блоку, що свідчить про те, що все-таки він зберігає раціональність, і ці люди змогли втримати ситуацію. Тому вона пішла шляхом поступового сповзання і примітивізації — це працює. Просто воно працює не так, як цього очікують українці”, — пояснив він.

Сергій Фурса звернув увагу, що вже зараз через санкції Росія обмежена у своїх можливостях.

“Вони змушені добувати технології, різного роду чіпи манівцями, і це, зрозуміло, впливає на їхній військово-промисловий комплекс, впливає на можливість виробляти зброю.  Зараз вони різко збільшили військові витрати. Через це різко зріс дефіцит бюджету. Але поки гроші є, вони їх беруть у Фонді національного добробуту, витрачають юані, золото, які в них є. Але знову, зараз гроші є, а технічних можливостей уже набагато менше. З часом буде технічних можливостей так само мало, а грошей ще менше. Але це дуже поступовий процес”, — каже фінансист.

Він також повідомив, що в січні цього року нафтогазові доходи російського бюджету вдвічі менші, ніж у січні минулого року.

“І плюс до цього додадуться санкції на нафтопродукти, які запустилися тільки 5 лютого. І вже вчора росіяни оголосили, що вони скорочують видобуток нафти на 500 тис. барелів на день. Вони видобували 11 млн, зараз будуть давати 10,5 млн. Це близько 5%. Поки що ніби як небагато, але це теж ознака того, як працюють санкції. Тому грошей буде менше. У російському бюджеті доведеться їх, напевно, друкувати. Рано чи пізно це розжене інфляцію”, — вважає він.

Сергій Фурса додав, що інфляція насамперед вдарить по бідних росіянах.

Читайте також: РФ скорочує нафтопереробку — оцінки санкційного тиску та прогноз (ВІДЕО)

Прямий ефір