Штрафи за пісню Потапа і сни про Зеленського, а також можлива конфіскація майна зірок: Кремль продовжує боротьбу з інакомисленням (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Депутат Держдуми РФ Андрій Колесник запропонував скасувати мораторій на смертну кару для росіян, які виїхали за кордон і критикують російську владу. Експерти не виключають, що так перевіряють, чи готове російське суспільство до застосування смертної кари в Росії. А ось пропозиція про можливу конфіскацію майна незгодних, які виїхали за кордон, незабаром може стати законом. У РФ продовжують нарощувати репресії за антивоєнну позицію, інформує FREEДОМ.

Новорічна ніч. У кафе по телевізору — звернення президента Росії. А фоном звучить пісня українських виконавців Потапа і Насті Каменських.

За публікацію в соцмережі цього відео Станіслава Єрмакова оштрафували на 45 тис. руб. за статтею про дискредитацію російської армії. Діджею, який увімкнув пісню, загрожує таке саме покарання. У самому кафе припускають, що силовиків, можливо, збентежив рядок із приспіву про сосну.

Пісні цій уже 13 років, і жодної політики в ній немає. Норму про так звану дискредитацію російської армії суди у федерації застосовують, орієнтуючись виключно на настрої влади.

“Це залежить від судової практики. Суди залякані. Суди, в принципі, у нас були кишеньковими й кишенькові суди в умовах війни. Вони просто намагаються гарячково реагувати на все, що від них вимагає прокуратура, Слідчий комітет. В умовах війни дискредитацію вони інтерпретують так, як їм наказує практично кожен у Слідчому комітеті”, — пояснює юрист, член Московської Гельсінської групи Ілля Шаблінський.

У Читі в дискредитації російської армії звинуватили чоловіка, який описав у соцмережах свій сон про Зеленського. Тепер він заплатить штраф у розмірі 35 тис. руб. за повторний переказ свого сну в коментарі BBC і телеканалу “Дождь”.

“На мене написали два доноси дві різні жінки: одна з Примор’я, інша, начебто, з Чити. Одній не сподобався мій ефір на “Дожде”. Іншій не сподобалося відео від ВВС у моїй стрічці. Обидва доноси будуть адміністративками”, — у коментарі “Сибирь.Реалии” розповів оштрафований за дискредитацію російської армії Іван Лосєв.

До слова, у січні цей же районний суд Чити оштрафував на 30 тис. рублів ще й матір Івана Лосєва, яка поставила лайк під дописом сина про загибель мобілізованих росіян.

Продовжують утискати в Росії й за антивоєнну позицію. Наприклад, у Бурятії оштрафували співробітницю “Россетей” Суранзан Очірову, яка написала на сайті компанії: “Буряти проти війни та геноциду! Ні мобілізації! Ні війні!” А ось бурятська громадянська активістка, 60-річна Наталія Філонова, може отримати 10 років колонії. Її звинувачують у тому, що вона нібито під час затримання за участь в антивоєнній акції напала на поліцейського. Жінку відправили в СІЗО, а її названого 15-річного сина з інвалідністю насильно відвезли до лікарні.

“Я вимагала пояснити мені, на якій підставі мене везуть знову у відділ, почала вириватися, зав’язалася бійка. У руках у мене весь цей час була ручка. Вони почали в машині мене бити, хапали за руки. Цей незнайомий чоловік притиснув мене. Було дуже тісно, я ручку в руках тримаю, він сам же об цю ручку, найімовірніше, і подряпався. Вони ж усі мене затиснули на задньому сидінні. Усе сталося швидко. Але я повторюю, я була впевнена, що моєму життю загрожує небезпека, і тому захищалася, як могла”, — повідомила виданню “Сибирь.Реалии” Наталія Філонова.

Силовики намагаються покарати й тих, хто з Росії вже виїхав. У Держдумі РФ запропонували конфісковувати майно громадян, які, на думку російської влади, публічно дискредитують російську армію і критикують Путіна. Експерти кажуть, що відповідний закон може бути готовий до літа. А поки що суди штампують заочні вироки. Приміром, цього тижня 9 років колонії отримала засновниця петербурзького журналу “Собака.ru” Вероніка Білоцерківська. Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вона виїхала до Франції. Білоцерківська відкрито підтримує Україну і засуджує путінський режим.

“Очевидно, що конфіскація — це буде додаткове покарання. Так було за радянських часів. Конфіскація розглядалася як доповнення покарання до якогось іншого, там, до якогось терміну, який буде винесено заочно. Зрозуміло, чому — в’язниці й табори ті, хто за кордоном не бояться, але полякати їх тим, що в них можуть відібрати квартири, дачі… У кого що є. Залякати їх”, — висловив думку юрист, член Московської Гельсінської групи Ілля Шаблінський.

Російський політолог Катерина Шульман вважає, що конфіскації будуть не масовими, а показовими — майно відберуть у кількох знаменитих так званих націонал-зрадників заради залякування всіх інших.

Читайте також: Цифрові технології для стеження — як Кремль вишукує іноагентів (ВІДЕО)

Прямий ефір