Закрити всі лазівки: що передбачає 10-й пакет санкцій ЄС і скільки втратить Росія (ВІДЕО)

Ілюстрація: gettyimages.com

Близько 10 млрд дол. втратить Росія після запровадження чергового, 10-го пакета санкцій Євросоюзу. Про це заявила очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, інформує FREEДОМ.

Затвердити нові антиросійські обмеження в ЄС обіцяють до річниці повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну. Мета — послабити військову машину країни-агресора, вплинути на її ядерну галузь і розширити санкційний список вищого військово-політичного керівництва РФ і кремлівських пропагандистів.

У Євросоюзі запевняють: санкції опрацьовані з урахуванням пропозицій Києва.

“Росія має заплатити за завдані руйнування і за пролиту кров. Найближчими днями ми запропонуємо 10-й пакет санкцій. По-перше, ми введемо санкції щодо низки політичних і військових діячів. Але також ми дуже уважно вислухали повідомлення, коли були минулого тижня в Києві — ми будемо переслідувати путінських пропагандистів, тому що їхня брехня отруює громадський простір у Росії та за кордоном”, — заявила Урсула Фон Дер Ляєн.

Остаточний документ оприлюднять ближче до 24 лютого. Поки що про нові санкції можна судити лише з коментарів представників Єврокомісії.

У прийдешньому пакеті, як анонсують у ЄС, будуть прописані механізми, які блокують спроби Росії обійти раніше введені обмеження.

“Акцент буде поставлено на тому, щоб закрити ці лазівки. Це, по-перше. По-друге, це стосується пропагандистських каналів і також тих, хто має відношення до вторгнення. Звичайно ж, велика кількість людей туди занесена, але йде продовження, розширення цього списку, щодо яких Європейський Союз буде використовувати різні санкції, щоб обмежити їхнє пересування, заарештувати їхні активи, і щоб інші методи впливу, які передбачені санкціями щодо них, були використані”, — каже економіст Ілля Несходовський.

У США також вживають заходів для того, щоб не дати Москві можливості обходити санкції. Раніше представник Мінфіну США прибув до Об’єднаних Арабських Еміратів, щоб попередити регіональний бізнес — допомога Кремлю не залишиться непоміченою.

Також Вашингтон зацікавився зростанням експорту з Туреччини в Росію технологій “подвійного призначення” — електроніки та напівпровідників, які можуть бути використані російським військово-промисловим комплексом.

“Треба розуміти, що кожна лазівка — це завжди ускладнення, подорожчання, погіршення постачань, зменшення обсягів постачань, хоч би як нам хотілося. Сказати, що ми закриємо на 100%, це неможливо. Торговельні санкції, які зараз діють щодо Росії, будуть синхронізовані і використані проти Білорусі. До речі, досить-таки суттєвий елемент, тому що Білорусь зараз використовується як транзитна країна, щоб постачати відповідні товари і технології в РФ”, — зазначає Несходовський.

Крім того, Київ наполягає на необхідності введення санкцій проти “Росатома” і російського ІТ-сектору. Усе це позначиться і на оборонній промисловості агресора.

“Вдумайтеся, будь ласка, в це — Росія створила в Європі загрозу радіаційної катастрофи, а російська атомна галузь досі вільна від глобальних санкцій. Хіба це нормально? Думаю, ні. Є кроки, які ще попереду, наприклад, — застосування санкцій проти всієї ракетної та дронової індустрії, відповідної частини IT-сектору держави-терориста, адже російський ракетний і дроновий терор залишатиметься загрозою”, — заявив президент України Володимир Зеленський.

Дев’ять попередніх антиросійських санкційних пакетів уже принесли результати. Приміром, тільки обмеження, пов’язані зі встановленням цінової стелі на нафту і нафтопродукти, одні з найболючіших для Росії, скоротили доходи російського бюджету в січні майже на 50%. Через санкційний тиск РФ буквально скочується в минуле століття. Компанії-виробники не можуть імпортувати компоненти і складові, зокрема напівпровідники та інші високотехнологічні деталі.

Читайте також: Економічна криза в Росії — огляд впливу санкцій (ВІДЕО)

Прямий ефір