Штурмовий загін МВС: основні завдання, як потрапити та кого беруть у “Гвардію наступу” (ВІДЕО)

Український захисник. Фото: Facebook

В Україні продовжується національна рекрутингова кампанія “Гвардія наступу”. Добровольців набирають у вісім професійних штурмових підрозділів Національної Гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби України. Такі бригади створюються для підтримки ЗСУ під час визволення тимчасово окупованих Росією територій України, передає FREEДОМ.

Основа нових бригад — офіцери та солдати з бойовим досвідом. За тиждень існування проекту заявки про вступ подали вже 17 тисяч осіб.

“Час повертати своє” — під таким девізом в Україні почали формувати Гвардію наступу. Основою добровільних штурмових бригад, за словами міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка, будуть професійні військові командири та люди з бойовим досвідом. До бригад набирають лише добровольців.

“Національна гвардія України запрошує у “Буревiй”, “Червона калина”, “Кара-Даг”, “Рубіж”, “Спартан” та легендарний “Азов”. У Державній прикордонній службі України на вас чекають у бригаді “Сталевий кордон”. А у Національній поліції України — у штурмовій бригаді “Лють”. Жодних тилових завдань. Тільки високоякісна підготовка, постійні тренування та участь в операціях на передовій. Формування підрозділів уже розпочалося”, — заявив Клименко в ефірі загальнонаціонального телемарафону.

Записатися в одну із штурмових бригад можна онлайн на офіційному сайті “Гвардії наступу” або в Центрах надання адміністративних послуг. Заявки від добровольців приймають представники Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби України.

44-річний Віктор зараз працює таксистом. Він прийшов подати документи, незважаючи на те, що з досвіду лише служба в армії.

“Я служив у армії давно, 1998 року, прикордонником. Наразі військовозобов’язаний і стою на обліку у військкоматі. Наказали з’явитися, з’явився, але сказали лише тилове забезпечення за станом здоров’я”, — каже чоловік.

Служити у тилу Віктор не схотів. Із 8 штурмових бригад обрав підрозділ Національної гвардії. У Центрі адміністративних послуг йому допомогли заповнити документи та направили до військової частини.

“Це і є набір добровольців, а не тих людей, які не знають, куди вони йдуть. Доброволець — він приходить, знайомиться з умовами служби, з тим, що пропонують із зарплатою, соціальним захистом, всякі такі моменти. І вони хочуть знати, куди вони потраплять. Хочуть цілеспрямовано готуватися до служби у цьому підрозділі, щоб не було такої ситуації, що вони не знають, що буде з ними завтра. Вони знають, куди вони йдуть, знають, до чого вони готуються, знають, які завдання виконуватиме підрозділ”, — каже Микола, співробітник відділу роботи з особовим складом військової частини Національної гвардії України.

Ірина два роки тому працювала у поліції. Незважаючи на перерву, професійні навички та фізична підготовка збереглися, тому вона вирішила дізнатися, чи візьмуть її до бригади національної поліції “Лють”.

“Я переселенка, я з Луганської області, з 2014 року моє місто в окупації, і з 2014 року я мешкаю у різних містах. І звичайно, я дуже хочу, щоб наша держава перемогла і моє місто було звільнене, і взагалі вся територія була звільнена. І хочу докласти зусиль. Впевнена, що жінки несуть таку саму відповідальність, як і чоловіки на своїх плечах, і вони можуть зробити не менше, а можливо іноді навіть більше чоловіків, і є завдання, які жінки можуть виконати навіть успішніше”, — каже Ірина.

За перший тиждень рекрутингової кампанії до “Гвардії наступу” подали заявки 17 тисяч осіб. З них 600 — жінки. 10,5 тисячі добровольців пройшли реєстрацію онлайн, 6,5 тисячі осіб подали документи в Центрах надання адміністративних послуг. Ще 3,5 тисяч кандидатів отримали консультації через гарячу телефонну лінію.

“Середній вік кандидатів на вступ до цих бригад на сьогодні становить 33 роки. Найстаршому — 69 років, був у нас один такий кандидат. Звісно, ми не можемо його взяти, але є й такі приклади”, — розповідає міністр внутрішніх справ України.

Щоб потрапити до штурмової бригади, потрібно успішно пройти всі етапи відбору: військово-медичну комісію, тестування — у тому числі й психологічне та здати фізичні нормативи. Далі новобранців відправляють на навчання.

Штурмовий загін максимально укомплектований зброєю, всіма засобами та готовий до активних наступальних дій, які протягом конкретного часу швидко виконуються та підрозділ передислокується на виконання якогось нового завдання. Це не ті підрозділи, які ведуть окопну війну так звану. Це підрозділи із конкретним завданням.

“Гвардія наступу” — український проект, який формується офіційно на державному рівні для того, щоб створити резерви та забезпечити можливість ротації для військових ЗСУ, каже військовий аналітик Олександр Коваленко. Порівнювати нову силову структуру з російськими приватними військовими компаніями некоректно, вважає експерт.

“Більшість приватних військових кампаній у Росії перебувають поза законом у Росії, оскільки найманство у Росії заборонено, це такий законодавчий дисонанс і феномен. У випадку ж із нашими штурмовими підрозділами — це офіційні підрозділи, вони офіційно формуються і люди, які в них беруть участь, які є частиною цих підрозділів, вони є такими на офіційному рівні, тобто нічого спільного з ПВК і близько немає”, — каже військово-політичний оглядач групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко.

За словами Олександра Коваленка, оснащення екіпіруванням та технікою штурмових бригад також відбуватиметься на державному рівні.

За словами Коваленка, дві з восьми нових штурмових бригад уже укомплектовані, набір триватиме 60 днів — до початку квітня.

Прямий ефір