Збитки української екології від агресії РФ уже становлять понад 51 млрд доларів, — підрахунки Міндовкілля України

Євген Федоренко. Фото: ecopolitic.com.ua

Збитки української екології від російської агресії вже становлять понад 51 млрд доларів. Про це сьогодні, 9 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Євген Федоренко.

“Дійсно, на сьогодні сума становить уже фактично 2 трлн гривень, в еквіваленті це понад 51 млрд доларів США. Звідки береться ця цифра? Ще на початку широкомасштабного вторгнення Російської Федерації Міністерством захисту довкілля були розроблені спеціальні методики. Їх сім, вони по різних сферах, тобто окрема методика по водних об’єктах, це окрема методика по лісах, по об’єктах природно-заповідного фонду, по корисних копалинах, по наших надрах, окремо по повітрі й окремо по Азовському та Чорному морях. Ці методики спеціально розроблені й адаптовані саме під збиток, який від воєнних дій складається”, — сказав Федоренко.

Фахівці за відомими фактами і тими територіями, до яких є доступ, зробили попередні підрахунки, використовуючи зазначені методики.

Федоренко розповів, що від війни постраждало близько третини українських лісів, які стають плацдармом дуже активних бойових дій. Їм шкодять пожежі, вибухи, а також несанкціоноване вивезення деревини.

“Від початку війни дії охопили близько 3 млн га лісу, якщо ми беремо й територію також Автономної Республіки Крим. Але вже станом на сьогодні понад 2 млн га лісів і 24 лісових господарств визволено з-під окупації і безпосередньо вже потребують відновлення”, — повідомив заступник міністра, додавши, що на повноцінне відновлення лісів піде не один десяток років.

Також він заявив, що непоправної шкоди Росія завдала Чорному та Азовському морям.

“Про що йдеться насамперед? Це величезна кількість нафтопродуктів, яка розлита безпосередньо від кораблів… Запуск ракет, будь-яка ракета, яка пролітає над територією моря, залишки ракетного палива знову-таки потрапляють до морів. Як правило, це дуже шкідливі хімічні речовини, насамперед гептил, які завдають великої шкоди навколишньому середовищу. І, звісно ж, тут ми не можемо оминути таке питання, як знищення і шкода тваринному світу Чорного та Азовського морів. Усі, напевно, чули і бачили багато фото, відео ситуації з дельфінами, тому що ведення бойових дій, радіолокаційне обладнання кораблів, підводних човнів окупантів призводять до того, що дельфіни втрачають орієнтири, викидаються на суходіл, і вже зафіксовано понад 1 000 фактів знаходження мертвих дельфінів на березі Чорного моря. Це не тільки на березі України, це й інші країни, які мають вихід до Чорного моря”, — сказав Федоренко.

Читайте також: Популяція степових бабаків — на межі зникнення: як Росія чинить екоцид в Україні — деталі

Прямий ефір