Групи евакуації витягують поранених товаришів по службі з того світу і вдень, і вночі, часто — під бойовими обстрілами. Один із медиків, український прикордонник із позивним “Лестер”, розповів про виїзди медичних евакуаційних екіпажів у найгарячіші точки Донбасу, інформує FREEДОМ.
“Медевак” — це група евакуації поранених військовослужбовців, які отримують поранення на полі бою.
“Найчастіше — це осколкові мінно-вибухові поранення. І все-таки часто трапляються вогнепальні поранення. Часто поранення кінцівок, дуже часто контузії, тому що не у всіх бійців є захист для вух, тобто навушники. У нас має бути бойовий броньований автомобіль із кулеметом великокаліберним. Буває, що немає таких транспортних засобів, тоді використовуються або легкові броньовики з достатнім місцем, щоб укласти одного-двох поранених, або якісь бойові броньовані машини без кулеметів. Екіпажі “Медевака” — це такі ж бійці, як і ті, що сидять в окопах або беруть участь у вуличних боях. Вони також підготовлені. Треба розуміти, якщо група заїжджає за пораненими, то ця зона, скоріш за все, могла бути або залишається найгарячішою, тож шанси отримати поранення або від того, що машину може бути підбито, або від вступу в бій — дуже великі”, — розповідає медик прикордонного загону Державної прикордонної служби України з позивним “Лестер”.
Екіпажам його друзів, які евакуювали поранених із поля бою, довелося вести вогонь.
“Так само і я заїжджав за пораненими. Мою машину неодноразово обстрілювали. Було таке, що екіпаж “Медевака” стояв на відтяжці, чекаючи команди щодо поранених, і міна влучила просто в машину. Один із медиків загинув, водій і основний медик отримали бойові травми”, — каже “Лестер”.
Він був на різних напрямках, зокрема на Бахмутському.
“Треба розуміти, що ми прикордонники та маємо забезпечувати внутрішню евакуацію прикордонників. Але це не означає, що ми не евакуюємо сили союзників. У них також може бути й дуже інтенсивна обстановка, щось може трапитися з групою евакуації. Ми їх вручаємо. Вони, буває, підбирають наших поранених і передають нам”, — поділився тонкощами роботи “Лестер”.
Прикордонник звернув увагу, що група “Медевака” — це не лікарі, які лікують поранених одразу в машині.
“У нас немає коштів, у нас немає стільки часу та обладнання. Наше завдання не дати пораненому померти, стабілізувати його, передати медикам, щоб вони далі лікували”, — пояснив він.
Читайте також: Львівські студенти винайшли й виготовляють гідрогелеві пов’язки для передової — подробиці (ВІДЕО)