До роковин повномасштабної агресії РФ проти України свій вердикт щодо вищого керівництва РФ планує винести Народний трибунал. Проєкт заснували останній живий прокурор Нюрнберзького процесу Бенджамін Ференц та лауреатка Нобелівської премії миру Олександра Матвійчук із Українського центру громадянських свобод. Наслідки цієї символічної акції поки що прогнозувати важко: вона може як загубитися в медіапросторі, так і створити хвилю, яка згодом призведе до реальних юридичних наслідків. Такою думкою поділився доцент Києво-Могилянської академії, юридичний директор Truth Hounds Дмитро Коваль в ефірі телеканалу FREEДОМ.
Він зазначив, що подібні акції у світі проводились і раніше.
“Був так званий трибунал Рассела по В’єтнаму і кілька його модифікацій, які займалися різними міжнародними злочинами, як правило, скоєними західними країнами, як вважалося, проти країн Глобального Півдня. Цей трибунал — у тій лінійці, яка збирає інтелектуальну еліту, котра на підставі швидше морального засудження ухвалює рішення про те, винна конкретна країна чи ні. Трибунал буде продовжувачем цієї традиції, спробою за допомогою авторитету інтелектуалів світу визначити, хто правий, а хто ні в конкретній ситуації”, — пояснює юридичний директор Truth Hounds.
Він не виключив, що акція призведе до підтримки ідеї створення спеціального трибуналу над Путіним у тих країнах, які поки що такої підтримки не виявляли.
“Я сподіваюся, що він надішле дуже важливі сигнали різним групам інтелектуалів, які зараз ще не впевнені в тому, хто насправді має нести відповідальність, у якій формі вона повинна мати місце тощо. За допомогою цього трибуналу ми зможемо переконати більшу кількість людей у тому, що створення трибуналу з агресії є вкрай важливим”, — наголосив Дмитро Коваль.
Читайте також: Покарати Путіна й посилити санкції проти РФ: Євросоюз готує новий удар (ВІДЕО)