Злочини агресії доволі прості в розслідуванні, — правозахисник

Ілюстративне фото: pixabay.com

Підтримка Євросоюзом створення механізму щодо притягнення до відповідальності вищого військово-політичного керівництва РФ за скоєні в Україні злочини є позитивним сигналом. Вона свідчить, що ЄС розуміє, що в межах існуючих механізмів це питання не розв’язати. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав доцент Києво-Могилянської академії, юридичний директор Truth Hounds Дмитро Коваль.

“Європейський Союз, так само як і Україна, дивиться на цю проблему. Він розуміє, що одними існуючими механізмами не розв’язати питання відповідальності найвищого російського керівництва та звичайних виконавців за всі скоєні міжнародні злочини в Україні. Міжнародного кримінального суду, національних судів України та країн ЄС — недостатньо”, — зазначив правозахисник, наголосивши, що відповідне комюніке за результатами саміту Україна — ЄС наближає створення трибуналу.

Коваль акцентував, що саме розслідування злочину агресії, яке ставитиметься в вину саме вищому керівництву Росії, не є складним.

“Це не той злочин, який потребує великої кількості експертизи на місці його скоєння або на території України, проти якої скоєно агресію. Злочини агресії швидше розслідуються за офіційними заявами офіційних осіб, за тими політичними діями, які вони робили, наприклад, голосування у Держдумі або заяви на Раді Федерації, або заяви на засіданні уряду тощо. За такими речами визначатимуть, хто винен і якою мірою у скоєнні злочину агресії”, — пояснив Дмитро Коваль.

Читайте також: Суд над Путіним і Лукашенком — на якому етапі створення спецтрибуналу за агресію проти України (ВІДЕО)

Прямий ефір