Мобільні стоматології та лазні для українських захисників працюють на передовій — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Мобільні лазні та навіть стоматологічні кабінети працюють на передовій. Адже і під час бойових дій у воїнів є базові потреби. Завдяки цьому бійці, які не мають змоги виїхати за подібними послугами, зможуть отримати їх за місцем служби, повідомляє FREEДОМ.

Військовослужбовець Збройних сил України Ігор на фронті від 2014 року. Поки бійці б’ють ворога, чоловік допомагає їм долати зубний біль. Щотижня до нього звертаються до 25 воїнів, але на передовій, окрім як знеболити, більше нічим допомогти не можна.

“Навіть холод впливає на відчуття зубного болю. Це, звісно, негативно позначається на людині, коли вона страждає від зубного болю і негативно впливає на виконання завдань”, — каже Ігор.

За запитом військових організували автостоматологію. На Південному напрямку, каже Ігор, це буде перша і поки що єдина машина зі спецобладнанням. Зовні це звичайний мікроавтобус, а всередині повноцінний стоматологічний кабінет.

“Стоматологічне крісло, рентген, відповідне обладнання для допомоги стоматолога. Лампа освітлення, сухожарова шафа для знезараження інструментарію”, — розповів Ігор.

Мобільна стоматологія може працювати повністю автономно на генераторі. З її придбанням військовим допомогли меценати. А на виготовлення пішло два місяці.

“Зроблена на замовлення. Пригнана з Тернополя. Практично 700 тисяч гривень зараз у цій машині. Це тільки обладнання”, — повідомив начальник Криворізької районної військової адміністрації Євген Ситниченко.

Разом зі стоматологічним кабінетом на передову поїде й мобільна лазня. Її теж виготовили під потреби військових. Зовні — звичайний контейнер, а всередині — і пральні машини, і душові, і умивальники, і бойлер для нагріву води.

“Комплекс можна використовувати як у стаціонарних умовах, під’єднується безпосередньо вода, виводи робляться до каналізаційних мереж, так і в польових. Для цього встановлено бак на куб води. Встановлено насос, машиною підвозиться вода і наповнюється”, — розповів офіцер інфраструктурного забезпечення української армії Сергій.

Два таких комплекси придбали для бійців, які обороняють країну на Південному напрямку. Працюють вони від генератора. Усе обладнання вже на передовій. А коли побутові проблеми не турбують, і воювати легше, зізнаються бійці.

Читайте також: Укриття від артобстрілів в окопах — як зміцнюють позиції українських захисників (ВІДЕО)

Прямий ефір