Європа якийсь час намагалася будувати свою безпеку на факті, що Україна є буфером між Росією і Європою. І ця ідея, і цей підхід повністю провалилися. І Європа зрозуміла, що єдиний спосіб забезпечити свою безпеку — це щоб Україна була частиною Європейського Союзу. Про це сьогодні, 5 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив народний депутат України Олексій Гончаренко.
“А я вірю в перспективи, потім і НАТО”, — додав він.
Нардеп відповів на запитання — чим після перемоги Україна може бути корисна європейським державам? Який досвід вони можуть перейняти.
Так, перше — у сфері безпеки.
“У нас очевидно, що вже найсильніша армія на континенті. І серед усіх країн Євросоюзу українська армія буде найсильнішою. І це, як ми бачимо, на жаль, час великих війн ще не закінчився. І тому сила, військовий потенціал має значення, і світ це знову зрозумів. І Європа це зрозуміла. Тому однозначно в цьому. Але далеко не тільки. Світ також усвідомив, наприклад, роль України в питанні продовольчої безпеки. Закриття Чорного моря Путіним показало, що від цього здригнувся весь світ. Десь просто зросли ціни, а десь мільйони людей стали голодувати. І роль України тут, ну, абсолютно фундаментальна і роль України, і Чорного моря, мені здається, вона знову оцінена світом”, — сказав Гончаренко.
Друге — це унікальний технологічний потенціал.
“Сьогодні Україна вже виробляє сама морські дрони. Україна і українці продемонстрували чудеса винахідливості і в кібервійні, щоб Росію, яку так боялися з її кіберзагрозами, так, за допомогою, звичайно, наших партнерів, але Україна фактично в цій війні, як мінімум, захистила себе. І в Росії не вийшла абсолютно жодна з її якихось широкомасштабних кібератак”, — каже нардеп.
А також і енергетична безпека.
“Знову ж таки Європа повною мірою оцінила і відчула, наскільки тут принциповою є роль України”, — зазначив Гончаренко.
“Тому мені здається, що вже ні в кого немає сумнівів, що справді прийняття України до ЄС — це не просто благодійність для України і якась така підтримка просто країни, яка страждає. Ні, це в інтересах, безумовно, України, це не обговорюється взагалі, але це і в інтересах всієї Європи”, — резюмував Олексій Гончаренко.