Понад 2 млрд дол. готові виділити Україні США в черговому пакеті військової допомоги. До нього, за даними джерел інформагентства Reuters, уперше можуть увійти ракети дальністю до 150 км. Тим часом уряд Німеччини схвалив постачання 88 танків Leopard 1 в Україну з промислових складів і веде переговори про купівлю 15 танків Gepard у Катару для відряджання в Київ, повідомила в п’ятницю Süddeutsche Zeitung. Яких результатів щодо постачання західного озброєння в Україну Київ домігся за тиждень, інформує FREEДОМ.
Відправлення німецьких танків Leopard 2 в Україну — питання вже вирішене. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус 1 лютого відвідав танковий батальйон на заході країни, щоб ознайомитися зі станом бойових машин.
“Ми не можемо залишатися осторонь від цього. Наше завдання як Німеччини, як партнера всередині ЄС і за його межами, зробити все, щоб допомогти Україні вижити в цій боротьбі”, — заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
Додатково уряд Німеччини погодив постачання в Україну танків Leopard 1 із промислових запасів. Йдеться про 88 старих машин, які попередньо необхідно відремонтувати. Також Німеччина веде переговори про закупівлю 15 установок Gepard у Катару для відряджання їх до Києва.
“Одразу після закінчення фіналу Чемпіонату світу з футболу німецькі чиновники з’явилися в МЗС Катару з проханням обговорити продаж 15 установок Gepard і боєприпасів до них, які доправили в країну Перської затоки для захисту стадіонів”, — йдеться в публікації видання Süddeutsche Zeitung.
У понеділок, 30 січня, в Литві коаліція чотирьох ініціатив з підтримки України оголосила збір коштів для купівлі п’яти радарів протиповітряної оборони для Збройних сил України. Лише за годину після оголошення литовській кампанії вдалося залучити понад мільйон євро. Наразі всю необхідну суму зібрано.
“Литовці знову підіймаються, щоб підтримати Україну! Чотири найбільші організації підтримки об’єднують зусилля, щоб купити сучасні радари ізраїльського виробництва для захисту українського неба. Ми розраховуємо зібрати щонайменше 5 млн євро на п’ять радарів”, — написав координатор збору Андрюс Тапінас у Twitter.
Новий пакет військової допомоги на суму понад 2 млрд дол. для України готують у США. Він уперше включатиме далекобійні ракети виробництва компанії Boeing, дальність дії яких становить 150 км. За даними джерел Reuters, очікується, що ця допомога також включатиме протиміностійкі машини зі захистом від засідки, керовані реактивні системи залпового вогню та боєприпаси.
“Велика дальність польоту бомби GLSDB, що планує, може дозволити Україні вражати цінні військові об’єкти, які раніше були недосяжними, і допомогти їй продовжувати вести контратаки, підриваючи російську оборону в глибині її тилу”, — йдеться в публікації інформаційного агентства Reuters.
Цього тижня стало відомо, що уряд Ізраїлю може переглянути свою політику щодо російського вторгнення в Україну і можливості постачання оборонних систем озброєння. В інтерв’ю телеканалу СNN прем’єр-міністр Беньямін Нетаньягу заявив, що Ізраїль не виключає можливості надання Києву протиповітряного комплексу “Залізний купол”. Він також підтвердив, що США перекинули арсенал артилерійських знарядь з Ізраїлю в Україну.
“США щойно забрали більшу частину ізраїльських боєприпасів і передали їх Україні. Ізраїль також, відверто кажучи, діє способами, які я не буду перераховувати тут, проти виробництва зброї Іраном, яку використовують проти України”, — сказав в інтерв’ю CNN прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу.
Щоб допомогти ЗСУ відбити можливий зимово-весняний наступ російських окупантів, західні союзники зосереджують свою допомогу на наданні Україні засобів протиповітряної та протиракетної оборони, бронетехніки та артилерії. Тим часом українські військовослужбовці продовжують навчання в Європі, а також проводять тренування в прикордонних областях.
У Кремлі заявили, що стурбовані активним постачанням в Україну західної зброї. У зв’язку з цим російські дипломати планують вкотре ініціювати засідання Радбезу ООН вже найближчим часом.
Читайте також: GLSDB суттєво змінять ситуацію на фронті, — Машовець
Нагадаємо, Міністерство оборони Сполучених Штатів повідомило про надання Україні чергового пакету допомоги у сфері безпеки на загальну суму майже 2,2 млрд дол.