Польща, Німеччина, Чехія — країни-лідери за кількістю прийнятих за 11 місяців українських біженців. На офіційному сайті Євросоюзу заявили, що ЄС готовий і далі надавати підтримку державам-членам, які приймають на своїй території українців, інформує FREEДОМ.
Польща розмістила понад 1,5 млн осіб. І від початку лютого, українці, які проживають у цій країні, зможуть стати учасниками програми “500 плюс”. Це виплати 500 злотих на місяць за кожну неповнолітню дитину.
“На кожну дитину віком до 18 років можна отримати 500 злотих. Допомога з догляду за дитиною призначається незалежно від отриманого доходу”, — повідомляє польське видання Dzyennik Bałtycki.
Менш ніж за рік Німеччина прийняла понад 1 млн українських біженців. Майже кожен п’ятий із них уже знайшов роботу. З кожним місяцем працевлаштованих українських біженців стає дедалі більше.
За даними Федерального відомства у справах міграції та біженців, більшість українців, які приїхали до Німеччини, а це близько 80%, — жінки, половина з них — з неповнолітніми дітьми.
“Один із найдивовижніших висновків нашого дослідження полягає в тому, що тільки 9% українських біженців живуть у так званих гуртожитках. 74% живуть у приватному житлі. Серед них добра чверть мешкає у членів сім’ї, друзів чи знайомих. А 60% живуть у власній квартирі”, — каже директорка Федерального інституту демографічних досліджень Каріна Шпіс.
На початку 2022 року ЄС виділив близько 17 млрд євро компенсацій після пандемії коронавірусу країнам Євросоюзу на згуртування і відновлення. Ці гроші з початком повномасштабної війни Росії проти України, країни-члени Євросоюзу можуть перерозподіляти для надання українським біженцям житла, освіти, охорони здоров’я та догляду за дітьми.
“Це охоплює близько 7 млрд євро невитрачених коштів на політику згуртування в період із 2014 до 2020 року і близько 10 млрд євро коштів, призначених для постпандемійного відновлення в межах Програми допомоги у відновленні згуртованості та територій Європи”, — ідеться в повідомленні на сайті Європейської Ради.
Наразі в Європі проживає близько 8 млн біженців з України. Загалом від початку повномасштабного вторгнення Росії до країн ЄС виїхали понад 17 млн українців. 9 млн із них уже, попри масштабні ракетні атаки з боку Російської Федерації, повернулися додому.
Читайте також: 400 млн євро для підтримки реформ: як ЄС допомагає Україні під час війни
Раніше литовський політолог Вітіс Юрконіс сказав, що економічні та людські відносини, які виникли у зв’язку з прибуттям до країн Європейського Союзу українців, які тікають від війни, взаємовигідні та матимуть довгостроковий ефект.