Офіційний Київ заявив про плани вступити до Євросоюзу за два роки. До того ж значний прорив у відносинах Україна — ЄС очікується вже до кінця тижня. 3 лютого у Києві відбудеться саміт Україна — ЄС. Тим часом Брюссель продовжує та нарощує підтримку України заради перемоги у війні, розв’язаної РФ. Звичайно, заява прем’єр-міністра України про швидкий вступ до ЄС є досить оптимістичною. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила координатор проєктів Центру економічного відновлення Юлія Шаїпова.
“Ми проводили дослідження у Центрі економічного відновлення про те, який час в середньому займає вступ до Євросоюзу. І від моменту підписання асоціації Угода про асоціацію до набуття статусу кандидата в середньому проходить близько восьми років. Десь так вийшло і в Україні, ми підписали угоду про асоціацію у 2014 році. Ми набули статусу кандидата у 2022 с від моменту підписання документа, набуття статусу кандидата до вступу до Євросоюзу в середньому сім років”, — зазначила експерт.
Вона також додала, що трапляються випадки, коли вступ відбувається і швидше.
І, напевно, правильно, що прем’єр-міністр озвучує більш оптимістичні терміни, підкреслюючи цим нашу рішучість. Наше бажання здійснювати реформи, імплементувати їх та рухатися до членства швидше. Але як воно вийде, залежатиме, звісно, від нас. Ми маємо рекомендації, які нам дала Єврокомісія разом зі статусом кандидата. Ми маємо їх виконати. Ми маємо провести переговори. Процес це тривалий і він непростий”, — додала Шаїпова.
Вона зазначила, що переговори будуть структуровані довкола 35 сфер політики, починаючи від агропромислового комплексу завершуючи фіскальними правилами. І в кожному розділі потрібно буде узгодити законодавство України із законодавством Європейського Союзу.
“Тому все залежатиме від нас, від того, наскільки швидко ми ухвалюватимемо відповідні закони та наскільки ми швидко їх імплементуватимемо, тому що просто прийняти на папері недостатньо”, — сказала Шаїпова.
Читайте також: “Підтримка без жодних “якщо” і “але” — як Євросоюз допомагає Україні перемогти агресора