Київ сподівається на швидкий вступ України до Європейського Союзу. У Європі називають ці очікування завищеними та нагадують, що для цього необхідно виконати низку вимог ЄС, інформує FREEДОМ.
І Київ докладає до цього всіх зусиль. Уже стартувала антикорупційна програма та анонсована реформа Конституційного суду. Йдеться про порядок добору кандидатур на посаду судді.
“У нас є дуже амбітний план щодо вступу до Європейського Союзу протягом найближчих двох років. Тож ми розраховуємо, що цього, 2023 року, у нас уже може бути ця передвступна стадія переговорів. Ми консультуємося з Єврокомісією, щоб переконатися, що всі проблемні питання вирішуються”, — сказав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв’ю виданню Politico.
ЄС продовжує активно вкладати в розвиток України та її перемогу у війні з Росією, надавати військову, фінансову та економічну допомогу. Не так давно Європейський Союз відкрив у Польщі енергетичний хаб. Він стане логістичним центром доставки екстреної енергетичної допомоги Україні на тлі ракетних атак Росії по енергетичній інфраструктурі. ЄС запевняє у своїй підтримці.
“Ми продовжимо надавати нашу підтримку Україні. Україна повинна перемогти в цій війні, і ми підтримаємо її всіма можливими способами. Ми досягли політичної угоди про сьомий транш військової підтримки для України з додатковими 500 млн євро і додатковою сумою допомоги розміром 45 млн євро для українських військових, яких навчає наша військова навчальна місія”, — заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і безпеки Жозеп Боррель.
За словами головного дипломата ЄС, Євросоюз дав жорстку відсіч кремлівським звинуваченням про причини продовольчої кризи.
Розпочавши повномасштабну війну проти України, Росія відрізала одного з найбільших експортерів сільськогосподарської продукції від світових ринків. Ціни на продукти підскочили, і багато країн опинилися на межі голоду. Москва заявила, що винні в цьому західні санкції проти РФ. Тільки світова спільнота в це не вірить.
“Крок за кроком — і ми перемогли. Тепер це зрозуміло всім. Відповідальність за створення голоду у світі лежить на Росії. Ми намагалися пояснити всім, що коли Росія блокує 20 млн тонн продовольства, ви не можете звинувачувати в цьому мене”, — сказав Боррель в інтерв’ю виданню Financial Times.
Суттєвий крок уперед у відносинах з Євросоюзом Україна планує зробити вже 3 лютого. Цього дня в Києві відбудеться саміт ЄС — Україна. На ньому обговорюватимуть військову ситуацію, мирний план президента Володимира Зеленського та підтримку України з боку партнерів.
“Ми стоїмо на боці України без жодних “якщо” і “але”. Україна бореться за наші спільні цінності, вона бореться за повагу до міжнародного права і принципів демократії, і саме тому Україна має виграти цю війну”, — заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
За підсумками саміту, планується підписання низки важливих договорів в окремих сферах. Зокрема, угоду про безвізовий режим для промислових товарів, призупинення мита на український експорт ще на рік, а також включення України до зони мобільного роумінгу ЄС.
Читайте також: Україна рух у бік ЄС почала ще 2014-го, — перспективи вступу впродовж двох років оцінив політолог