На восьмій зустрічі в форматі “Рамштайн” порушують головне питання — надання Збройним силам України бойових танків: Leopard, Abrams, Challenger. Але союзники Києва наразі вичікують, хто ж першим ухвалить рішення про передачу такої важкої техніки. Про це сьогодні, 20 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив член комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.
“Сьогоднішня зустріч “Рамштайн-8″, це підсумок тих зусиль і тих перемовин, тих політичних заяв і практичних дій, до яких вдалися наші західні партнери стосовно допомоги Україні. Уже навіть порівняно з початком осені у 2022 році, кількість озброєнь незрівнянна, тобто динаміка шалена”, — сказав він.
Веніславський акцентував, що Україна зараз перебуває в активній фазі війни з Росією, і керівництво Кремля не відмовилося від своїх агресивних планів знищити Україну та її народ.
“Ми повинні бути готові до будь-якого розвитку подій, і це розуміють наші західні партнери, тому надають Україні все більше далекобійної артилерії, реактивних систем залпового вогню (РСЗВ), відбувається підготовка наших військових до нових сучасних систем ППО. Камінь спотикання один — це важка броньована техніка”, — зазначив він.
За його словами, передача бойових машин піхоти союзниками для української армії — це вже дійсність. Але щодо танків, окрім заяв про готовність їх надати, конкретних дій все ще немає.
“Тому головною темою “Рамштайн-8”, виходячи із заяв президента України Зеленського і міністра оборони України Резнікова, є саме розблокування і надання Києву бойових танків — “Леопард 2” (Leopard 2), “Абрамс” (Abrams), “Челленджер” (Challenger). Ми бачимо, що країни антиросійської коаліції вичікують, хто ж першим ухвалить рішення і надасть Україні танки. Тому сьогодні було б добре, щоб це рішення могли б уже ухвалити й зрушити процес із такої паузи, яка для України є вкрай неприйнятною”, — наголосив Федір Веніславський.
Читайте також: Зустріч глави Пентагону з новим німецьким колегою: про що говорили напередодні “Рамштайну-8”
Нагадаємо, 20 січня на авіабазі Рамштайн у Німеччині відбувається восьма зустріч щодо оборони України. Участь у засіданні беруть глави оборонних відомств близько 50 країн на чолі з генеральним секретарем Північноатлантичного альянсу (НАТО) Єнсом Столтенбергом.
Читайте також: На засіданні “Рамштайн-8” будуть ухвалені три ключові рішення, — експерт