Говорити про відновлення України до закінчення війни зарано. Однак це не означає, що вже зараз не треба готувати плани, проєкти, законодавчі акти тощо. Про це, зокрема, а також про допомогу зарубіжних партнерів, інвестиційну діяльність говорили на майданчиках Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ), розповів Олександр Сєнкевич, міський голова Миколаєва в ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Насамперед, усі сходяться на думці, що говорити про відновлення України передчасно, поки не буде закінчена війна. Але це не означає, що сьогодні не потрібно вже готувати плани відновлення, документи. Тому що наші західні партнери є великими бюрократами і особливо уважними в тому, що стосується питань використання ресурсів, зокрема, фінансових. Тому на ВЕФ йшлося про те, щоб підготувати українські процедури, законодавчі акти і розуміння того, яким чином буде заходити допомога на відновлення”, — зазначив Сєнкевич.
Він і його колеги, мери інших міст України, вважає, що робота з партнерами, як і в довоєнний час, має відбуватися на їхніх майданчиках.
“Я, як міський голова, і мої колеги, стверджуємо, що дана робота повинна проводитися за принципами того, як ми працювали до війни з європейськими або із іншими західними банківськими інституціями, такими як ЄБРР, ЄІБ і Світовий банк. На їхніх майданчиках процедура закупівель тощо”, — сказав мер Миколаєва.
Крім того, потрібно розділяти допомогу на відновлення України та інвестиційну допомогу, тобто, фактично, створення нових робочих місць, бізнесів, каже Сєнкевич.
Миколаївський мер також акцентує, що суть не в тому, щоб відновлювати все так, як було раніше. Потрібно будувати краще, якісніше. Це мають бути абсолютно нові підходи.
“Ми не хочемо відновлювати все, як було. Тобто, на місці зруйнованої школи побудувати таку саму або добудувати її частину, що розвалюється. Ми говоримо про те, що потрібно будувати краще, і це мають бути нові підходи не тільки в, скажімо так, у будівництві, в енергозбереженні та архітектурі. Це мають бути нові сенси, звернені до розвитку людського потенціалу, а не просто створення будівель, у яких ми чекатимемо, де ж знайти людей, які в них навчатимуться, житимуть тощо”, — резюмував Сєнкевич.
Читайте також: Всесвітній економічний форум у Давосі: про перші результати для України розповів Гончаренко
Нагадаємо, Всесвітній економічний форум проходить у Давосі 16-20 січня. Україна представлена там на найвищому рівні. Зустрічі активно проводить перша леді Олена Зеленська і закликає світ підтримувати мирний план президента України, який включає 10 пунктів.