Україна у війні проти Росії відстоює цінності Європейського Союзу, але для Німеччини це недостатній аргумент. Провал голосування в Бундестазі щодо передачі Києву танків “Леопард” (Leopard) відображає позицію політикуму, який лишається залежним від російських газу та нафти. Таку думку сьогодні, 19 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив голова Центру політичних досліджень “Доктрина” Ярослав Божко.
“Політичні моменти стосовно цінностей, спільних ідей і перемог, це те, що впливає на політикум, а не на спонсорів політикуму. Тому що велика європейська промисловість та енергетичний сектор не обираються на виборах. Часто вплив має прагматична позиція бізнесу”, — сказав він.
Він підкреслив, що починаючи з 2014 року Росія робила упор на проникнення в німецький бізнес, сформувавши тим самим його позицію. Тому, за словами Божко, Берлін лишається певною мірою залежним від російських енергоносіїв і, можливо, рішення про подальшу співпрацю з Росією відкладено на майбутнє, коли українську перемогу буде реалізовано.
“Росія ніколи не намагалася нав’язати Європі рамку про спільні цінності, навпаки, на рівні цінностей країна-агресор завжди стверджувала абсолютно протилежне. Але з точки зору прагматики, Росія намагалася впливати й точковий ефект це має. Тобто, наші питання в Європі гальмуються людьми, які думають більше про гроші, ніж про цінності. І провал голосування в Бундестазі відображає консолідовану позицію значної частини німецького політикуму, залежного від важкої німецької промисловості, яка хоче зберегти віконце до дешевого російського газу. Німецький політикум не в усьому прийняв парадигму ставлення до війни Росії проти України, яку, наприклад, прийняли США і навіть Франція”, — акцентував Ярослав Божко.
Читайте також: Антиросійські санкції, постачання танків та інша підтримка — головні заяви президентів України та Євроради (ВІДЕО)
Нагадаємо, у Бундестазі 19 січня не винесли на голосування питання передачі танків Leopard Україні. Проти виступили більшість фракцій.
Читайте також: На засіданні “Рамштайн-8” будуть ухвалені три ключові рішення, — експерт