Другий після початку повномасштабної війни Росії проти України Всесвітній економічний форум (ВЕФ) триває у швейцарському Давосі. Захід відвідала рекордна кількість представників бізнесу та лідерів країн. Росіян цього року на форумі немає. А головною темою на порядку денному стало українське питання, зокрема надання військової допомоги Києву, інформує FREEДОМ.
“На карту поставлено так багато, що нам справді необхідно знайти рішення щодо воєн і конфліктів. Ми також повинні уникнути того, щоб у нас не було рецесії і десяти років низького зростання, як це було в 1970-х роках”, — заявив Берге Бренде, президент Всесвітнього економічного форуму.
Традиційні для форуму теми, боротьба зі змінами клімату та охорона здоров’я, нині дещо втратили свою пріоритетність. Другий рік поспіль у політичних колах війна Росії проти України стала домінуючою. Польща, наприклад, уже збирає коаліцію країн для військової допомоги Україні.
“Ми намагаємося організувати більшу підтримку Україні, тому ми сподіваємося, що є кілька партнерів, кілька союзників, які дадуть танки Україні, танки Leopard, танки Challenger з Великої Британії. Так, тому ми сподіваємося, що виробник танків, Німеччина, також візьме участь у цьому”, — заявив польський лідер Анджей Дуда.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц запевнив, що Берлін продовжить підтримувати Україну, але ухилився від відповіді на запитання про постачання танків “Леопард”.
Посилити військову допомогу закликав і Генеральний секретар НАТО. За його словами, за останні тижні ситуація на фронтах бойових дій стабілізувалася, але затяжні запеклі бої під Бахмутом продемонстрували важливість надання більшої кількості зброї для підтримки України.
“Це поворотний момент у війні, і необхідно посилити підтримку України. Якщо ми хочемо мирного вирішення шляхом переговорів завтра, нам потрібно надати більше зброї сьогодні. Російський президент не демонструє жодних ознак підготовки до миру, і тому він має зрозуміти, що не може перемогти на полі бою”, — сказав Столтенберг.
Своєю чергою, президентка Єврокомісії Урсула Фон дер Ляєн закликала зарубіжних інвесторів підтримати економіку України. При цьому підкреслила, що країна — кандидат на членство в ЄС, а європейські держави надають їй дедалі більше зброї.
“Мій заклик до вас: нам потрібна будь-яка допомога “на борту”. Україна заслуговує мати стільки підтримки, наскільки це можливо. І нам потрібні не тільки інвестиції державного сектору, а й приватні інвестиції та ваші знання”, — резюмувала очільниця Єврокомісії.
Для посилення солідарності та підтримки України в Давосі “Український дім” відкрив для делегатів спеціальні виставки: одна присвячена звільненню Херсона, інша — воєнним злочинам Росії.
“Український дім” у Давосі вже вп’яте відчиняє свої двері для спільноти, яка перебуває тут. Ми хотіли показати, що відбувається в Україні саме зараз. Хотіли показати, яка жахлива війна триває, з чим бореться наш народ, і хотіли звернутися до міжнародної спільноти з проханням про допомогу, якої так потребуємо”, — розповіла членкиня оргкомітету “Українського дому” в Давосі Світлана Гриценко.
Розташований на головній набережній швейцарського гірськолижного курорту “Український дім” із вивісками в національних кольорах — синьому та жовтому — протягом наступних кількох днів проведе низку заходів, від музичних виступів і до панельних дискусій, присвячених військовій допомозі Україні.
Читайте також: “Ми стоїмо стійко, міцно”: основні меседжі виступу президента Зеленського на WEF у Давосі
Нагадаємо, на думку політичного консультанта Олександра Антонюка, на Всесвітньому економічному форумі в Давосі відбувається “звіряння годинників” за українською формулою миру.