Україна і Європа узгодять подальший рух України до Європейського Союзу. На країну чекає серйозна робота в галузі реформ. Про це сьогодні, 8 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політолог Володимир Фесенко.
Так він прокоментував першу в цьому році телефонну розмову президента України Володимира Зеленського з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн.
“Рішення про продовження системної макрофінансової допомоги Україні було ухвалено ще наприкінці минулого року. Зараз, я думаю, узгоджувався графік першого транша. Але найголовніше, про що йшлося в цій розмові, — це, я думаю, узгодження подальшого руху, який стосується початку перемовин щодо вступу України до Євросоюзу. Зокрема, йшлося, судячи з тих повідомлень, які з’являлися, щоправда, повідомлення були дещо суперечливими, але, тим не менш, йшлося, зокрема, про узгодження порядку денного саміту Україна – Євросоюз. Але і головна мета цього саміту, і в принципі, я думаю, що це буде головна тема 2023 року, — це початок перемовин щодо вступу України до Євросоюзу”, — вважає Фесенко.
Водночас політолог акцентував, “щоб не було зайвих ілюзій”, такі перемовини — це тривалий процес.
“Наприклад, коли вступали до Євросоюзу країни Східної Європи, зокрема й Польща, країни Балтії, ці перемовини тривали кілька років. А паралельно триває і процес реалізації того пакета реформ, який узгоджується на таких перемовинах. Тому на нас чекає новий етап, найбільш, можливо, важливий етап європейської інтеграції України, коли узгоджуватиметься, які саме реформи відбуватимуться в різних сферах суспільного життя нашої країни і який зміст різних реформ має бути узгоджено на таких перемовинах. Тож для нас цей рік буде дуже і дуже важливим, відповідальним”, — підсумував Володимир Фесенко.
Читайте також: Захід засвоїв помилки, і демократичним країнам важливо не допустити перемоги Росії — яким буде світ після війни (ВІДЕО)
Нагадаємо, за словами політтехнолога, політолога і керуючого партнера Національної антикризової групи Тараса Загороднього, на саміті Україна – ЄС, який заплановано на 3 лютого в Києві, порушуватимуть два ключові питання. А на думку німецького політолога, аналітика Стокгольмського центру дослідження Східної Європи Андреаса Умланда, чи стане цей саміт знаковим — залежить від України.