У середині 2023 року Україна може повернути свої території та почати нормалізацію своєї економічної діяльності. У цей період розпочнеться запуск проєкту Rebuild Ukraine — ініціативи, яка наблизить Україну до стандартів ЄС. Про це сьогодні, 8 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив кандидат економічних наук, головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень (НІСД) Іван Ус.
“Я не готовий говорити, що ця війна буде затяжною, оскільки і Буданов, і інші представники нашої влади говорять про те, що, можливо, десь до середини цього року Україна просто-напросто вижене Росію з усіх захоплених територій. Я не знаю, як буде з Кримом, Буданов Крим згадує, але я не настільки поінформований і оптимістичний, проте вже для себе розумію, що це не буде якоюсь занадто довгою історією. Оскільки це буде не надто довга історія, то вже з другої половини цього року Україна потихеньку буде абсолютно нормалізовувати економічну діяльність усередині себе і демонструвати, зокрема, і нашим партнерам, що десь якось ми і самі себе зможемо прогодувати”, — сказав він.
Водночас, підкреслив економіст, Україні необхідна допомога партнерів, і без цієї допомоги Україна цей рік точно не проживе.
“Але щодо 2024 року, тут уже треба буде дивитися. Щоправда, не варто забувати, що після того, як Україна поверне контроль над тими територіями, тоді вже почнеться історія з Rebuild Ukraine, тобто проєктом, який ще в травні минулого року Європейська комісія підготувала, відновлення України, в який закладено ідею, що Україні даватимуться гроші в обмін на реформи, які приводитимуть Україну до стандартів присутності в ЄС. Це дуже важливо, тому що по суті, так, це кредити, але ми розуміємо, що в обмін на те, що ми зробимо те, про що нас просять наші партнери, Україна буде готова для того, щоб нарешті приєднається до ЄС, про що ми мріяли. Зараз, я думаю, це відновлення України лежатиме паралельним курсом із підготовкою до майбутнього членства в ЄС. Але це перспектива, а зараз, я думаю, що економіка показала… складний рік був 2022-й просто тому, що це були виклики і те, як ми до них адаптуємося. Ми до них змогли адаптуватися, ми це бачимо по цифрах”, — висловив думку Іван Ус.
Читайте також: За час війни кількість українців, які підтримують вступ України до НАТО та ЄС, зросла: причини назвав політолог (ВІДЕО)
Як повідомлялося раніше, 900 млрд грн торік до державного бюджету сплатили українці та бізнес. Саме податки стали головним ресурсом фінансування армії весь 2022 рік. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що Україна зробила неможливе: профінансувала абсолютно всі заплановані витрати, але і не без допомоги партнерів.