Сучасні традиції святкування Різдва в Україні мають глибоке язичницьке обґрунтування. Про це сьогодні, 7 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла релігієзнавиця, докторка філософських наук, професорка, наукова співробітниця Інституту філософії імені Г. Сковороди НАНУ Віта Титаренко.
Вона зазначила, що саме по собі язичництво, як вірування, було присутнє не тільки на території сучасної України, а й у набагато ширших географічних масштабах.
“Люди розуміли свою залежність від сонця, і в період, коли сонце наче зависало на найнижчій своїй точці, поставало запитання: “що ж буде далі, чи зійде сонце?” Тож цей час знайшов своє відображення в різних релігійних віруваннях, і досить яскраво вони проявилися в період колядування. У наших пращурів вважалося, що Карачун — язичницьке божество і змій, — він поїдає сонце, намагається його знищити. Але богиня Коляда народжує в дніпровських водах нове сонце — Божича. І якраз про це й сповіщають колядники у своїх колядках, на які вже потім, у період християнства, наклався аспект різдвяний, і тоді вже починали прославляти народження Ісуса Христа”, — поділилася релігієзнавиця.
Читайте також: Попри війну українці дотримуються традиції святкувати Різдво в родинному колі, — релігієзнавиця